reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński oraz rodzicielski- oba płatne 100 procent?

Dołączył(a)
15 Marzec 2023
Postów
4
Hej, mam pytanie.
Słyszałam że jest możliwość skorzystania z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego, oba 100 procent płatne, wymogiem podobno jest zmniejszenie etatu ( na przykład o 20 min dziennie tuż przed pójściem na L4 ciążowe oraz brak L4 w ostatnich 90 dniach. ).

Czy to prawda? Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?

Z góry dziękuję
 
reklama
Hej, mam pytanie.
Słyszałam że jest możliwość skorzystania z urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego, oba 100 procent płatne, wymogiem podobno jest zmniejszenie etatu ( na przykład o 20 min dziennie tuż przed pójściem na L4 ciążowe oraz brak L4 w ostatnich 90 dniach. ).

Czy to prawda? Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?

Z góry dziękuję
Jak zmniejszysz sobie etat tak, żeby zarabiać minimalną, to do tej minimalnej Ci będą wyrównywać i stąd 100%. Pytanie czy takie kombinacje mają sens.
 
Słyszałam od koleżanki, że zmniejszyła etat o 10 min dziennie( zarabia zdecydowanie więcej niż minimalna) i dostała 100 procent macierzyńskiego oraz rodzicielskiego. Nie wiem, czy faktycznie tak jest bo brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, ale też nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie, żeby zweryfikowało czy mówi prawdę
 
Słyszałam od koleżanki, że zmniejszyła etat o 10 min dziennie( zarabia zdecydowanie więcej niż minimalna) i dostała 100 procent macierzyńskiego oraz rodzicielskiego. Nie wiem, czy faktycznie tak jest bo brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, ale też nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie, żeby zweryfikowało czy mówi prawdę
No to czemu jej nie zapytasz konkretnie, jak i co zrobiła?
 
Dostałam informację co zrobiła, tylko szukam w internecie podstawy prawnej, potwierdzającej, że faktycznie to jest możliwe i nigdzie nie jestem w stanie tego znaleźć. Stąd zaczynam wątpić, czy to możliwe
 
nie ma takiej opcji.
Masz dwie opcje:
1. pół roku 100% i pół roku 60%
2. cały rok 80%.

Nie ma całego roku 100% płatnego. Dla tych co zarabiają powyżej krajowej.

Dla osób co zarabiają krajową to pewnie opłaca się wziac: pół roku 100% I kolejne 60% zeby zus dopłacał do 100%. ale to trzeba z księgowa policzyć czy się opłaca itp, bo w większości się nie opłaca i polecają brac 80% cały rok.
 
Do góry