reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

Dziewczyny czy Wy tez dostałyście w szpitalu zaświadczenie do macierzyńskiego na 8 tygodni, a kolejne ma wypisać lekarz prowadzący ciążę po wizycie kontrolnej???Tak trochę dziwne to dla mnie.
 
reklama
Dziewczyny a czy w te 16 tyg macierzyńskiego wlicza się po 7 dni czyli soboty i niedziele też? to wychodzi 112 dni prawda?
 
Mychuś chyba tak, bo tygodnie to z sobotami i niedzielami.
Ja macierzyński mam do 17 grudnia, bo policzyły mi w kadrach nie od daty porodu tylko na dwa tyg. przed porodem (a mój poród odbył się dwa tyg. przed terminem wiec się trochę wkurzyłam) ale i tak po macierzyńskim ide znów na wychowawczy.
 
Dziewczyny czy Wy tez dostałyście w szpitalu zaświadczenie do macierzyńskiego na 8 tygodni, a kolejne ma wypisać lekarz prowadzący ciążę po wizycie kontrolnej???Tak trochę dziwne to dla mnie.
,,to bardzo dziwne.. 8 tygodni się dostaje na MARTWO URODZONE DZIECKO!! !
szpital ma ci obowiązek wystawić zaświadczenie, że urodziłaś, który to poród i czy dziecko jest zywe.. nic nie musi wpisywać o długości urlopu - o tym decydują kadry na podstawie zaświadczenia ze szpitala,
 
U mnie na zaswiadczeniu nie pisze do kiedy.Jest tylko data porodu i że urlop macierzyński przysługuje.Ktoś mi pomógł pozałatwiac kiedy wyszłam ze szpitala i będe miała macierzynski.Tylko zastanawiam się kiedy go płacą,bo urodziłam 16 a ani na koniec ,anie początek miesiąca nie dostałam pieniędzy.
 
reklama
Pierwsze pieniądze za macierzyńskie dostaje sie za ilośc dni od urodzenia do końca miesiąca czy za miesią z góry?Wie któraś z was?
Mnie po macierzyńskim czaka bezrobocie na szczęście z prawem do zasiłku przez pół roku.Od marca jednak zacznę szukac pracy żeby potem nie zostac z niczym.
 
Do góry