reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

reklama
Mju to nie są duże pieniądze, ale zawsze coś;-) , teraz to jest chyba 400 zł, ale trzeba mieć niskie dochody, ile konkretnie nie wiem, ale jeśli my dostaliśmy to drugie becikowe, to myślę, że mi będą płacić.
 
Nie może byc pzrekroczona kwota 504zł na osobę i wtedy przyznają ten zasiłek na wychowawczym.Poza tym na wychowawczym możesz podjąc pracę np.zleconą,ale i tak Was dochód wtedy nie może przekroczyc 504zł na osobę.
 
Cha! moja księgowa była w Zusie i okazuje się,że mam mieć ten wydłuzony maicerzyński:-) czyli do pracy wracam 12 marca;-)
 
Tak dziewczynki jak dostałyście drugie becikowe to należy Wam sie tez płatny wychowawczy.
A z tym dochodem na osobe to faktycznie tak jest, że nie może przekroczyć 504 zł netto (po odliczeniu wszystkich składek i podatku) na jednego członka rodziny, z tym, że bierze się dochóe z roku poprzedzającego (w moim przypadku z roku 2005) i dochód matki liczony jest jako utracony - jakby go nie było, bo to włąśnie jest mylące. Ja kiedyś jak sobie obliczałam to mi wyszło, że przekracza tą kwote i miałam wcale nie iść do Gminy ale po namowie poszłam i włąśnie dowiedziałam się o tym dochodzie utraconym i przyznali nam rodzinne i płatny wychowawczy. Małe to małe pieniądze ale na ulicy te prawie 450 zł (z rodzinnym) nie leży :tak: .
Potrzebne dokumenty to:
- akt urodzenia dziecka
- zaświadczenie z US o dochodach
- zaświadzczenie z pracy, że jesteś na wychowawczym
- zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych składkach
Ale tego wszystkiego dowiecie sie jak pójdziecie do Gminy po wniosek - babki powiedza Wam co trzeba przynieść.
 
Megi a powiedz mi jeszcze jeżeli ja chciałabym iść na wychowawczy np. od 01 lutego to kiedy najpóźniej muszę złożyc wniosek żeby za cały luty otrzymac ten zasiłek??? Obowiązują jakieś terminy??:confused:
 
Renee ja mam wychowawczy od 18 grudnia a załatwiałam wszystko w gminie chyba w piatek albo w czwartek w ubiegłym tyg. (przed dniem rozpoczecia wychowawczego).
Pani powiedziała, że pieniązki zostaną wypłacone z wyrównaniem pod koniec stycznia (za styczeń i część grudnia)
Nie jestem pewna czy trzeba to załatwic przed rozpoczeciem wychowawczego czy nie - lepiej zapytaj w Urzędzie
 
Dziewczyny jak powinien wygladać wniosek o urlop wychowawczy???? Kurcze wiem ze jakis czas temu był artykuł na ten temat na babyboom razem z wzorem wniosku, ale sobie go nie zapisałam, a teraz go nie moge znaleźć.:no: :-(
 
reklama
Ja dzis ostatni dzień macierzyńskiego.Była w Zusie o wniosek do U.P. Ona żę w środę.Dobrze że mam zasiłek bo niewyobrażam sobie zostawicPatrycji na cały dzień.W poniedziałek ide się zarejestrowac jako bezrobotna.Ten miesiąc goły.Macierzyński zapłacili w grudniu i poszło na święta.Zasiłek za styczeń zapłacą w lutym.i za co tu zyc?
 
Do góry