reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

szukam porady, moze ktoras z Was moglaby pomoc? jestem nauczycielka, mam urlop macierzynski do konca lutego a potem chce isc na wychowawczy, ale moge tylko do konca sierpnia, bo szkola, czyli moj zaklad pracy jest likwidowany. potem albo wracam do pracy i zostaje przeniesiona do innej szkoly - nie moge juz ciagnac wychowawczego, albo dostaje odprawke i odchodze. juz mi sie to sni po nocach. nie chce zostawic mojej Dorotki samej z niania a babcie mieszkaja jedna nad morzem a druga w Bielsku Bialej (a my we wroclawiu). czy jest jakis sposob, zeby przedluzyc ten urlop wychowawczy w nowej pracy?
 
reklama
Witajcie dziewczyny:-)
mam do Was pytanie, czy możecie mi pomóc? przebywałam na wychowawczym do końca roku. Od 01.01.2007 roku wróciłam do pracy, teraz ze względu na córeczkę muszę ponownie wrócić na wychowawczy. Zastanawiam się tylko, jak jest z urlopem wypoczynkowym, ponieważ po urlopie macierzyńskim Pracodawca musi dać cały urlop wypoczynkowy, przed rozpoczęciem wychowawczego. A macie jakąś wiedzę, jak byłoby w tym przypadku??? tzn. od 1 marca planuję wychowawczy, i czy Pracodawca powinien mi udzielić cały urlop wypoczynkowy? AGA pisała, że ma prawnicze wykształcenie, może wiesz?
 
Ja dzisiaj dostałam decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego i wychowawczego. Bardzo liczyłam na te 448 zł bo to przecież nie mało i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona bo oprócz tych 448 zł przyznali mi jeszcze 1000 zł dodatku do rodzinnego za urodzenie dziecka a nawet nie wiedziałam, że takie coś jest. Czasami Państwo umie pozytywnie zaskoczyć.:-):-) :happy:
 
reklama
szukam porady, moze ktoras z Was moglaby pomoc? jestem nauczycielka, mam urlop macierzynski do konca lutego a potem chce isc na wychowawczy, ale moge tylko do konca sierpnia, bo szkola, czyli moj zaklad pracy jest likwidowany. potem albo wracam do pracy i zostaje przeniesiona do innej szkoly - nie moge juz ciagnac wychowawczego, albo dostaje odprawke i odchodze. juz mi sie to sni po nocach. nie chce zostawic mojej Dorotki samej z niania a babcie mieszkaja jedna nad morzem a druga w Bielsku Bialej (a my we wroclawiu). czy jest jakis sposob, zeby przedluzyc ten urlop wychowawczy w nowej pracy?

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś po przejściu do nowej pracy wystąpiła o urlop wychowawczy. Pozostanie Ci przepracować dwa tygodnie bo tyle musi minąć od złożenia wniosku do pójścia na urlop chyba, że pracodawca zgodzi się na wcześniejsze rozpoczęcie urlopu. Poza tym pytanie czy będzieci przejęci przez nową szkołę czy tu Was zwalniają a tam proponują nową pracę.
 
Do góry