reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Urlop macierzyński

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny mam pytanie dotyczące wniosku o urlop macierzyński. Termin mam na 10.10 lekarz wystawił zwolnienie do 11.10 jednak co jeżeli urodzę po terminie? Czy mogę złożyć taki wniosek przed urodzeniem dziecka? Jeżeli tak to jak on powinien wyglądać? Wniosek chcę wysłać pocztą nie będę jechać osobiście do firmy ponieważ nie rozstaliśmy się w zbyt dobrych okolicznościach i ledwo wywalczyłam przedłużenie umowy. Z góry dziękuje za pomoc :)

reklama

Magda8888

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Lekarz nie może przedłużyć Ci zwolnienia? Ja miałam termin na 13sierpnia a zwolnienie do 20 w razie "w"

Możesz przejść na macierzyński przed porodem. A wniosek znajdź sobie w internecie i wydrukuj pełno tego jest. A może pracodawca ma gotowe wnioski i może ci przesłać. Ja drukowalam sobie sama ale np koleżance z pracy kadry przysłały bo ich o to poprosila.
Ale ja bym zadzwoniła na twoim miejscu do lekarza i zapytała czy przedłuży Ci zwolnienie gdy nie urodzisz do tego czasu a zwolnienia są elektroniczne więc bez wizyty u niego może to zrobic

Mamaona

Rozwiązania
12
Ale jak nie urodzisz do tego 11 to i tak powinnaś udac się do lekarza, to Ci przedłuży

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Lekarz nie może przedłużyć Ci zwolnienia? Ja miałam termin na 13sierpnia a zwolnienie do 20 w razie "w"

Możesz przejść na macierzyński przed porodem. A wniosek znajdź sobie w internecie i wydrukuj pełno tego jest. A może pracodawca ma gotowe wnioski i może ci przesłać. Ja drukowalam sobie sama ale np koleżance z pracy kadry przysłały bo ich o to poprosila.
Ale ja bym zadzwoniła na twoim miejscu do lekarza i zapytała czy przedłuży Ci zwolnienie gdy nie urodzisz do tego czasu a zwolnienia są elektroniczne więc bez wizyty u niego może to zrobic
Tak jak pisałam wyżej, zależy mi żeby wszystko odbyło się przez pocztę. A l4 lekarz mi nie przedłuży. Tylko powie żebym wysłała wniosek o urlop dlatego pytam czy ktoś wie jak to ma wyglądać i wysyłał przed porodem bo wiem że można tylko nie wiem jak toć ma wyglądać chodzi o wzór.

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ale jak nie urodzisz do tego 11 to i tak powinnaś udac się do lekarza, to Ci przedłuży
Do lekarza chodzę tylko prywatnie i nie będę się udawać do niego 11 żeby zapłacić kolejne 250 zł za wizytę. Wiem że można wniosek wysłać 2 tygodnie przed porodem dlatego pytałam czy ktoś wysyłał również swój wcześniej.

Ewela264

Rozwiązania
0
Tak jak pisałam wyżej, zależy mi żeby wszystko odbyło się przez pocztę. A l4 lekarz mi nie przedłuży. Tylko powie żebym wysłała wniosek o urlop dlatego pytam czy ktoś wie jak to ma wyglądać i wysyłał przed porodem bo wiem że można tylko nie wiem jak toć ma wyglądać chodzi o wzór.
Ja miałam do 19 zwolnienie, i też niestety nie przrzedluzylam go. Poszłam tydzień wcześniej na macierzyński. Jak chcesz to mogę poszukać tego wniosku :)
A nie masz ktg umówionego w szpitalu w termin porodu ? U mnie tak jest że zgłaszasz się na ktg, później masz wizytę u lekarza. Ja niestety nie pomyślałam, ale koleżanka która akurat miała ten sam termin i też jej się zwolnienie kończyło, powiedziała o tym lekarzowi i on przedłużył jej zwolnienie :)

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja miałam do 19 zwolnienie, i też niestety nie przrzedluzylam go. Poszłam tydzień wcześniej na macierzyński. Jak chcesz to mogę poszukać tego wniosku :)
A nie masz ktg umówionego w szpitalu w termin porodu ? U mnie tak jest że zgłaszasz się na ktg, później masz wizytę u lekarza. Ja niestety nie pomyślałam, ale koleżanka która akurat miała ten sam termin i też jej się zwolnienie kończyło, powiedziała o tym lekarzowi i on przedłużył jej zwolnienie :)
Niestesty nie, mój lekarz nie przyjmuje w szpitalu i ostatnią wizyte przed porodem już miałam. Ktg wykonuje tylko położna w szpitalu i nic więcej. Zadzwonię jeszcze tego 11 gdyby do tego czasu się nic nie zaczęło ale jednak wolałabym wysłać ten wniosek wcześniej bo firma może robić mi pod górkę a bardzo bym nie chciała żeby mi wszystko przepadło a szczerze mówiąc to tam tylko czekają na mój błąd. Także chciałabym sobie już teraz zacząć tam wszystko załatwiać. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź ❤

ness.

Rozwiązania
0
Niestesty nie, mój lekarz nie przyjmuje w szpitalu i ostatnią wizyte przed porodem już miałam. Ktg wykonuje tylko położna w szpitalu i nic więcej. Zadzwonię jeszcze tego 11 gdyby do tego czasu się nic nie zaczęło ale jednak wolałabym wysłać ten wniosek wcześniej bo firma może robić mi pod górkę a bardzo bym nie chciała żeby mi wszystko przepadło a szczerze mówiąc to tam tylko czekają na mój błąd. Także chciałabym sobie już teraz zacząć tam wszystko załatwiać. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź ❤
To złóż wniosek jak chcesz, możesz to zrobić dwa tyg przed porodem.

reklama

ness.

Rozwiązania
0
Moje pytanie nie tak brzmiało. Zapytałam jak ma wyglądać taki wniosek złożony przed porodem. A nie czy mogę go złożyć wcześniej bo to, to wiem jak wyżej pisałam.
Jest na internecie jest wniosek o urlop, wypisujesz go i wysyłasz do pracodawcy, ewentualnie poproś pracodawcę o wzór wniosku.
On resztę załatwi jeżeli nadal jesteś u niego zatrudniona.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R Urlop macierzyński Potrzebuję porady 5
P Urlop macierzyński a nie wykorzystany urop Potrzebuję porady 8
Dmalw Kilka pytań o urlop macierzyński. Potrzebuję porady 19
Dmalw Urlop,a zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 5
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 7
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 3
LolaLolina Urlop macierzyński i rodzicielski ciąża bliźniacza Mamusie bliźniat, trojaczków i... 13
I Urlop macierzyński + koniec umowy + ekwiwalent za urlop Potrzebuję porady 12
M Zatrudnienie przed porodem Potrzebuję porady 2
gosia1991 Urlop macierzyński/kasa za pilnowanie dziecka dla babci Potrzebuję porady 10
A Urlop macierzyński przed porodem. Potrzebuję porady 34
Maha Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego, co z macierzyńskim Potrzebuję porady 6
A Urlop macierzyński Potrzebuję porady 27
P Z wychowawczego na l4- dochód uzyskany? Potrzebuję porady 6
N Urlop macierzyński i rodzicielski Potrzebuję porady 8
K Urlop macierzyński Ciąża, poród, połóg 7
Eryka_Probierz Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim Mamuśkowo 0
A ciąża a umowa zlecenie Potrzebuję porady 5
G Koniec umowy a urlop macierzyński. Potrzebuję porady 18
B Czy należy mi się urlop macierzyński? Potrzebuję porady 9
B Urlop macierzyński Porady prawnika 0
K Urlop macierzyński i rodzicielski a otrzymywanie świadczeń w kraju UE Porady prawnika 0
Cyntia85 L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński Dzieci urodzone w październiku 2014 25
G Do pobrania gotowe wypełnialne druki urlop rodzicielski, ojcowski, macierzyński ... Porady prawnika 0
A Jak wyliczyć kwotę za urlop macierzyński przy zmianie wynagrodzenia ? Porady prawnika 0
elleni urlop wychowawczy,a zasiłek macierzyński Porady prawnika 2
M Urlop macierzyński/ rodzicielski / zasiłek Porady prawnika 2
Agnis83 Urlop rodzicielski i urlop macierzyński - krok po kroku Dzieci urodzone w marcu 2014 15
M Po jakim czasie przysługuje urlop macierzyński? Porady prawnika 2
A Wypełnialne wzory o urlop rodzicielski, dodatkowy macierzyński i inne druki Porady prawnika 0
A urlop wychowawczy macierzyński Porady prawnika 1
M Czy należy mi się urlop macierzyński ??? Proszę o pilną pomoc!!! Porady prawnika 4
A Druki wniosków o urlop rodzicielski i dodatkowy macierzyński Porady prawnika 1
Z Umowa na zastępstwo a urlop macierzyński Porady prawnika 7
D Przepadł urlop macierzyński? Porady prawnika 2
Aithne Urlop macierzyński i zasiłek Porady prawnika 0
M Nowy roczny urlop macierzyński !!! Porady prawnika 12
Lewan Urlop macierzyński czy zasiłek (umowa o pracę i działalność gospodarcza) Porady prawnika 2
Kasiiula Urlop macierzyński - ile? Porady prawnika 1
L koniec umowy o pracę a urlop macierzyński 2012 i 2013 Porady prawnika 4
Tygrysek1985 zasiłek macierzyński, urlop wychowawczy Porady prawnika 19
K koniec umowy o pracę a urlop macierzyński i wypoczynkowy Porady prawnika 5
B urlop macierzyński a wyjazd zagranicę Porady prawnika 1
S urlop macierzyński a zwolnienia grupowe Porady prawnika 9
I Urlop ojcowski, tacierzyński a macierzyński Porady prawnika 5
S kto płaci za urlop macierzyński jeśli umowa kończy się w połowie? Porady prawnika 1
M urlop macierzyński + praca na etacie + działalność gospodarcza Porady prawnika 1
aniunnia urlop macierzyński i wychowawczy kiedy przysługuje? Porady prawnika 8
S Urkop macierzyński dodatkowy, urlop wypoczynkowy a umowa o dzieło Porady prawnika 2
R urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński Porady prawnika 25