reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński

angelika.zima5

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2020
Postów
138
Hej dziewczyny mam pytanie dotyczące wniosku o urlop macierzyński. Termin mam na 10.10 lekarz wystawił zwolnienie do 11.10 jednak co jeżeli urodzę po terminie? Czy mogę złożyć taki wniosek przed urodzeniem dziecka? Jeżeli tak to jak on powinien wyglądać? Wniosek chcę wysłać pocztą nie będę jechać osobiście do firmy ponieważ nie rozstaliśmy się w zbyt dobrych okolicznościach i ledwo wywalczyłam przedłużenie umowy. Z góry dziękuje za pomoc :)
 
reklama
Rozwiązanie
Ale nie wiesz czy miałaś ostatnia wizytę bo nie wiesz kiedy urodzisz, może za 2 tygodnie? Piszę 3ci raz że w każdym przypadku jak nie urodzisz w terminie to idziesz do lekarza. To ty napisałaś o pieniądzach, więc się do tego odniosłam.
Wiem że miałam ostatnią wizyte u swojego lekarza bo tak jak mówiłam mój lekarz powiedział że jest to ostatnia a już teraz kieruję mną położna. Więc być może zbada mnie jakiś lekarz w szpitalu ale to ona teraz sprawdza mi ktg. Więc najwyraźniej nie w każdym przypadku. Zresztą nie będę się tutaj sprzeczać juz wszystko wiem dostałam odpowiedź na swoje pytanie także nie widzę sensu o dalszą dyskusje.
Lekarz nie może przedłużyć Ci zwolnienia? Ja miałam termin na 13sierpnia a zwolnienie do 20 w razie "w"

Możesz przejść na macierzyński przed porodem. A wniosek znajdź sobie w internecie i wydrukuj pełno tego jest. A może pracodawca ma gotowe wnioski i może ci przesłać. Ja drukowalam sobie sama ale np koleżance z pracy kadry przysłały bo ich o to poprosila.
Ale ja bym zadzwoniła na twoim miejscu do lekarza i zapytała czy przedłuży Ci zwolnienie gdy nie urodzisz do tego czasu a zwolnienia są elektroniczne więc bez wizyty u niego może to zrobic
 
Lekarz nie może przedłużyć Ci zwolnienia? Ja miałam termin na 13sierpnia a zwolnienie do 20 w razie "w"

Możesz przejść na macierzyński przed porodem. A wniosek znajdź sobie w internecie i wydrukuj pełno tego jest. A może pracodawca ma gotowe wnioski i może ci przesłać. Ja drukowalam sobie sama ale np koleżance z pracy kadry przysłały bo ich o to poprosila.
Ale ja bym zadzwoniła na twoim miejscu do lekarza i zapytała czy przedłuży Ci zwolnienie gdy nie urodzisz do tego czasu a zwolnienia są elektroniczne więc bez wizyty u niego może to zrobic
Tak jak pisałam wyżej, zależy mi żeby wszystko odbyło się przez pocztę. A l4 lekarz mi nie przedłuży. Tylko powie żebym wysłała wniosek o urlop dlatego pytam czy ktoś wie jak to ma wyglądać i wysyłał przed porodem bo wiem że można tylko nie wiem jak toć ma wyglądać chodzi o wzór.
 
Ale jak nie urodzisz do tego 11 to i tak powinnaś udac się do lekarza, to Ci przedłuży
Do lekarza chodzę tylko prywatnie i nie będę się udawać do niego 11 żeby zapłacić kolejne 250 zł za wizytę. Wiem że można wniosek wysłać 2 tygodnie przed porodem dlatego pytałam czy ktoś wysyłał również swój wcześniej.
 
Tak jak pisałam wyżej, zależy mi żeby wszystko odbyło się przez pocztę. A l4 lekarz mi nie przedłuży. Tylko powie żebym wysłała wniosek o urlop dlatego pytam czy ktoś wie jak to ma wyglądać i wysyłał przed porodem bo wiem że można tylko nie wiem jak toć ma wyglądać chodzi o wzór.
Ja miałam do 19 zwolnienie, i też niestety nie przrzedluzylam go. Poszłam tydzień wcześniej na macierzyński. Jak chcesz to mogę poszukać tego wniosku :)
A nie masz ktg umówionego w szpitalu w termin porodu ? U mnie tak jest że zgłaszasz się na ktg, później masz wizytę u lekarza. Ja niestety nie pomyślałam, ale koleżanka która akurat miała ten sam termin i też jej się zwolnienie kończyło, powiedziała o tym lekarzowi i on przedłużył jej zwolnienie :)
 
Ja miałam do 19 zwolnienie, i też niestety nie przrzedluzylam go. Poszłam tydzień wcześniej na macierzyński. Jak chcesz to mogę poszukać tego wniosku :)
A nie masz ktg umówionego w szpitalu w termin porodu ? U mnie tak jest że zgłaszasz się na ktg, później masz wizytę u lekarza. Ja niestety nie pomyślałam, ale koleżanka która akurat miała ten sam termin i też jej się zwolnienie kończyło, powiedziała o tym lekarzowi i on przedłużył jej zwolnienie :)
Niestesty nie, mój lekarz nie przyjmuje w szpitalu i ostatnią wizyte przed porodem już miałam. Ktg wykonuje tylko położna w szpitalu i nic więcej. Zadzwonię jeszcze tego 11 gdyby do tego czasu się nic nie zaczęło ale jednak wolałabym wysłać ten wniosek wcześniej bo firma może robić mi pod górkę a bardzo bym nie chciała żeby mi wszystko przepadło a szczerze mówiąc to tam tylko czekają na mój błąd. Także chciałabym sobie już teraz zacząć tam wszystko załatwiać. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź ❤️
 
Niestesty nie, mój lekarz nie przyjmuje w szpitalu i ostatnią wizyte przed porodem już miałam. Ktg wykonuje tylko położna w szpitalu i nic więcej. Zadzwonię jeszcze tego 11 gdyby do tego czasu się nic nie zaczęło ale jednak wolałabym wysłać ten wniosek wcześniej bo firma może robić mi pod górkę a bardzo bym nie chciała żeby mi wszystko przepadło a szczerze mówiąc to tam tylko czekają na mój błąd. Także chciałabym sobie już teraz zacząć tam wszystko załatwiać. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź ❤️
To złóż wniosek jak chcesz, możesz to zrobić dwa tyg przed porodem.
 
reklama
reklama
Moje pytanie nie tak brzmiało. Zapytałam jak ma wyglądać taki wniosek złożony przed porodem. A nie czy mogę go złożyć wcześniej bo to, to wiem jak wyżej pisałam.
Jest na internecie jest wniosek o urlop, wypisujesz go i wysyłasz do pracodawcy, ewentualnie poproś pracodawcę o wzór wniosku.
On resztę załatwi jeżeli nadal jesteś u niego zatrudniona.
 
Do góry