reklama

URLOP OJCOWSKI

Temat na forum 'Trzymaj się ojciec' rozpoczęty przez SAS, 4 Kwiecień 2006.

1. SAS

SAS Początkująca w BB

Witam tatuśków, czy wiecie coś na temat urlopu ojcowskiego? Macie jakieś doświadczenia, jak, kiedy i gdzie "to" załatwić?
    Szukałem info w necie, sporo wiadomości jest ale o urlopach ojcowskich w szwecji:)

2. marul

marul Gość

pierwszy Twój wpis a juz chcesc iść a urlop? :)
    witam, ale na razie nic na ten temat nie wiem, nazbierałem sobie wypoczynkowego, do tego okolicznościowy, a potem opieka (14 dni)
    wpisz w google hasło urlop ojcierzyński, a powinieneś cos znaleźć

3. reklama
  4. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

No własnie, jak z ta opieką jest? Ponoć jest 14 dni na opieke nad dzieckiem i matką. Daje to lekarz Ginekolog, czy to prawda? Zastanawiam się nad czymś takim bo jesteśmy sami i po urodzeniu chcielibyśmy troche z dzieckiem pobyć.

5. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

belgrano u nas takie zaswiadcznie dostaliśmy dlatego ,ze byłam o cesarce i mój mąż wziął to zaświadczenie do pracy ze szpitala (choć najeździliśmy sie za tym ze hej ;) ) .Myslę ze to zależy z jakiego miasta jesteście ,najlepiej spytać o to w szpitalu w którym będzie rodzić Twoja żona,tylko pytajcie w sekretariacie a nie pielęgiarki,bo każda z nich mówi co innego :p ;) .

życzę powodzenia w załatwieniu tego 2-tygodniowego urlopiku :) .

6. gaga

gaga uzależniona

mój mąż dostał od mojej ginekolog, też byłam po cesarce, ale wiem że to przysługuje tak czy inaczej, trzeba tylko pogadać z lekarzem i poprosić o opiekę nad żoną, najlepiej jak sami się do lekarza wybierzecie po to (do tego ginekologa ;D ) i powiecie że żona powoli dochodzi do siebie po porodzie, a pomoc wasza na pewno jej sie przyda

7. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Dzieki już rozmawiałem z lekarzem. Tak czy siak musi ktoś byc przy niej bo na rodzinę nie ma co liczyć:-(. Dzięki z apodpowiedzi.

8. Goga

Goga Fan(ka)

To ja tylko dodam, jakby ktoś jeszcze szukał takich informacji, że mąż może dostać na opiekę nad żoną DO 14 dni, a nie że zawsze lekarz da 14. Ja rodziłąm naturalnie i moja doktor dała mężowi 10 dni, tłumacząc, że 14 tylko po cesarce, że po fizjologicznym porodzie nie może dać więcej.

9. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

a ciekawe czemu niby nie może dać 14?! Chyba sama sobie to wymyśliła, albo czekała na jakąś kaskę do ręki ;-) Ja też rodziłam naturalnie i mąż dostał 14 dni i teraz będę rodzić lada moment i już wiem, że mąż znowu tyle dostanie.

10. reklama
  11. Nenyah

Nenyah Gość

w szpitalu, w ktorym rodzilam wszyscy ojcowie bez mrugniecia okiem maja wypisywana opieke nad zona - 14dni

12. Marekboski3

Marekboski3 Początkująca w BB

Możecie mi napisać czy ojcu przysługuje urlop macierzyński w sytuacji gdy partnerka nie pracuje

Poleć forum