reklama

urlop ojcowski

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez tab, 13 Grudzień 2010.

  1. tab

    tab Isiowa mama

    Dzień dobry,
    mam pytanie dotyczące urlopu ojcowskiego. Wiem, że w 2010 i 2011 roku ojcu przysługuje 7 dni urlopu ojcowskiego, który może wykorzystać w ciągu roku od dnia urodzenia się dziecka. Od 2012 roku wymiar tego urlopu zwiększy się do 14 dni - i tu moje pytanie: nasze dziecko urodzi się w lutym 2011 roku, czy jeżeli mąż zdecyduje się na urlop ojcowski dopiero w roku 2012, to będzie przysługiwało mu 7 czy 14 dni urlopu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź,
    pozdrawiam.
     
  2. an82

    an82 Fanka BB :)

    no właśnie ja też jestem w takie sytuacji proszę o odpowiedź
     
  3. reklama
  4. Melulu

    Melulu TP 15.01.2009 r.

    Ma prawo do 14 dni. Mówi o tym art. 15 ustawy, która wprowadziła urlop ojcowski. Artykuł ten brzmi:
    "Art. 15. 1. Pracownik—ojciec wychowujący dziecko korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z urlopu ojcowskiego w wymiarze określonym w art. 14 ust. 2
    ma prawo do części urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem urlopu ojcowskiego."
    :D
     
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Poleć forum