reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop ojcowski

tab

Isiowa mama
Dołączył(a)
13 Lipiec 2010
Postów
1 308
Miasto
Toruń
Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące urlopu ojcowskiego. Wiem, że w 2010 i 2011 roku ojcu przysługuje 7 dni urlopu ojcowskiego, który może wykorzystać w ciągu roku od dnia urodzenia się dziecka. Od 2012 roku wymiar tego urlopu zwiększy się do 14 dni - i tu moje pytanie: nasze dziecko urodzi się w lutym 2011 roku, czy jeżeli mąż zdecyduje się na urlop ojcowski dopiero w roku 2012, to będzie przysługiwało mu 7 czy 14 dni urlopu?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam.
 
reklama
Ma prawo do 14 dni. Mówi o tym art. 15 ustawy, która wprowadziła urlop ojcowski. Artykuł ten brzmi:
"Art. 15. 1. Pracownik—ojciec wychowujący dziecko korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z urlopu ojcowskiego w wymiarze określonym w art. 14 ust. 2
ma prawo do części urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem urlopu ojcowskiego."
:D
 
Do góry