reklama

Urlop ojcowski

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez faudzioch, 15 Kwiecień 2011.

  1. faudzioch

    faudzioch Zaciekawiona BB

    Mam pytanie dotyczące urlopu ojcowskiego...Nasza córcia ma urodzić się w maju 2011, czy jeśli mąż weźmie urlop ojcowski w roku 2012 (rozumiem że ma rok od urodzenia dziecka na wybranie urlopu ojcowskiego) to przysługiwać będą mu 2 tygodnie (zgodnie z ustawą dającą w 2012 dwa tygodnie) czy tylko 1 tydzień (wg roku - 2011 - urodzenia dziecka)?
     
  2. Melulu

    Melulu TP 15.01.2009 r.

    Dwa tygodnie wg daty wykorzystywania urlopu. :)

    Co więcej, Mąż może wziąć sobie urlop na przykład po świętach Bożego Narodzenia, od 27.12.2011 (wtedy pisze wniosek o 1 tydzień), ale zgodnie z art. 15 nowelizacji kodeksu pracy wprowadzającej urlop ojcowski (z dnia 6 grudnia 2008 r., Dz.U. 2008 nr 237 poz. 1654), będzie mógł wykorzystać urlop w zwiększonym wymiarze (czyli drugi tydzień) w okresie 3-9.01.2012 (musi tylko złożyć o to drugi wniosek na trzy dni wcześniej, ja bym składała oba razem). Jest to wygodne, jeśli chce się gdzieś wyjechać w okresie świątecznym, a pracodawca nie bardzo chce się zgodzić na urlop wypoczynkowy w tym czasie, bo co do ojcowskiego nie może się nie zgodzić. :)
     
  3. reklama
  4. faudzioch

    faudzioch Zaciekawiona BB

    o dziękuję za radę...trzeba sobie zaplanować takie dni...i wykorzystać wolne na maksa :)
     

Poleć forum