reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop po macierzyńskim

marmolada80

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Styczeń 2011
Postów
72
Miasto
kraków
Witam. W czerwcu urodziłam synka. Urlop macierzynski kończy mi sie 2 listopada. Napisałam wniosek o dodatkowe 2 tygodnie czyli w sumie do 16. Złożyłam równiez wniosek o 2 dni opieki na dziecko zdrowe oraz 15 dni urlopu czyli do 9 grudnia (za rok 2011). Pozostaly urlop wypoczynkowy to 5 dni, które chciałam wykorzystac w okresie swiątecznym. niestety kadrowa poinformowała mnie ,że nie mogę zostawić urlopu tylko musze wykorzystac cały. Czy to prawda?
 
reklama
Witam. W czerwcu urodziłam synka. Urlop macierzynski kończy mi sie 2 listopada. Napisałam wniosek o dodatkowe 2 tygodnie czyli w sumie do 16. Złożyłam równiez wniosek o 2 dni opieki na dziecko zdrowe oraz 15 dni urlopu czyli do 9 grudnia (za rok 2011). Pozostaly urlop wypoczynkowy to 5 dni, które chciałam wykorzystac w okresie swiątecznym. niestety kadrowa poinformowała mnie ,że nie mogę zostawić urlopu tylko musze wykorzystac cały. Czy to prawda?

Nie, nie jest to prawda. To Pani decyduje ile urlopu Pani chce wykorzystać.
Niemniej jeśli po macierzyńskim wniskuje Pani o 2 dni opieki i po nich urlop wypoczynkowy - pracodawca może Pani odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego, gdyż urlop ten nie przypada bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.
 
Do góry