reklama

urlop wychowawczy a następnie obniżenie etatu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez katarinaaa, 13 Czerwiec 2010.

1. katarinaaa

katarinaaa Zaciekawiona BB

napisałm podanie o urlop wychowawczy do 31 sierpnia ale od 1 września chciałbym skorzytsac z art186KP obniżyć etet do 1/2 i wrócić do pracy. Czy wystarczy że na 2 tygodnie przed 1.09 dam pracodawcy podanie??

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

3. reklama
  4. katarinaaa

a proszę o informacje czy jeśli napisze podanie o obniżenie etatu to czy np.po 2 czy 3 miesiącach gdybym musiał przerwac prace bede mogła napisa podanie o urlop wychowawczy?? i czy to bedzie liczone jako 3 częśc?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

To jest niestety swego rodzaju luka prawna. Prawo nie przewiduje bowiem przerwania pracy w obniżonym wymiarze. Jesli składa Pani o obniżenie wymiaru na przykład na rok, rok musi Pani tak przeproacować. Nie ma możliwości powrotu do pełnego wymiaru. Nie jest też jasne czy może Pani w trakcie pracy w obnoiżonym wymiarze przejść na urlop wychowawczy.

6. katarinaaa

a mam jeszcze pytanie odnośnie urlopu wychowawczego narazie wykorzystam 2 m-ce we wrzesniu wacam do pracy i moje pytanie czy jesli potem będe chciał znowu isć na wychowaczy i dam podanie na 14 dni przed planowanym urlopem pracodawca musi mi go dać?? czy jesli to jest 2 część tzn drugi raz składam wniosek to już nie musi tylko może jak to jest??

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Ma Pani prawo do urlopu w 4 częściach. Pracodawca ma obowiązek uwzględnić wniosek.

Poleć forum