reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy a nowa praca na etat

Dołączył(a)
9 Grudzień 2011
Postów
8
Witam,
chciałabym zapytać o jeszcze jedną sprawę nie związaną z moim problemem, o którym pisałam wcześniej.

Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do połowy 2014 roku. Od tego miesiąca zostałam zatrudniona u innego pracodawcy na 1/2 etatu, pracę wykonuję w domu.

1. Z tego co się zorientowałam, rozumiem, że muszę o tym fakcie poinformować pracę w której jestem na urlopie wychowawczym? Czy muszę donieść jakieś dokumenty?

2. Czy jeśli będę chciała wrócić do swojej poprzedniej pracy to muszę rezygnować z nowej tzn. jakie są przepisy, czy osoba może pracować na 1 etat czy więcej?

Pozdrawiam
 
reklama
Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do połowy 2014 roku. Od tego miesiąca zostałam zatrudniona u innego pracodawcy na 1/2 etatu, pracę wykonuję w domu.

1. Z tego co się zorientowałam, rozumiem, że muszę o tym fakcie poinformować pracę w której jestem na urlopie wychowawczym? Czy muszę donieść jakieś dokumenty?
Tak. Nie musi Pani pisac nic poza stwierdzeniem, ze w związku z podjęciem zatrudnienia od dnia.... ma Pani inny tytuł ubezpieczenia.
2. Czy jeśli będę chciała wrócić do swojej poprzedniej pracy to muszę rezygnować z nowej tzn. jakie są przepisy, czy osoba może pracować na 1 etat czy więcej?
Nie ma takiej potrzeby. Nie ma limitu liczby etatów. Oczywiscie zakładam, ze nie jest to działalność konkurencyjna.
 
Do góry