reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, a pełny etat

mama kubulki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Październik 2010
Postów
1 189
Miasto
Lu
witam
czy moge pracowac na cały etat będąc na urlopie wychowawczym?
w kodeksie pracy znalazlam tylko info ze mozna pracowac u macierzystego pracodawcy lub innego na umowe o prace lub zlecenie, jesli nie koliduje to z opieka nad dzieckiem, a kto jest w stanie to zweryfikowac?
jakie sankcje prawne mi grożą jeśli tak pracuje? (oczywiście oprocz tego ze pracodawca moze mnie wezwac do pracy z wychowawczego, bo to nie wchodzi w gre, gdyz urlop wychowawczy jest na prosbe tegoż pracodawcy, ponieważ dzieki temu ma wykazaną odpowiednia ilość etatów, nie płaci składek, a i tak zatrudnia na czarno)
wiem, ze to co robi pracodawca jest niezgodne z prawem, ale czy ja też łamię prawo zgadzając sie na urlop wychowawczy mając etat w innym miejscu?
 
reklama
czy moge pracowac na cały etat będąc na urlopie wychowawczym?
Tak (jesli nie uniemożliwia to Pani sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem).

w kodeksie pracy znalazlam tylko info ze mozna pracowac u macierzystego pracodawcy lub innego na umowe o prace lub zlecenie, jesli nie koliduje to z opieka nad dzieckiem, a kto jest w stanie to zweryfikowac?
Pracodawca u którego jest Pani na urlopie.

jakie sankcje prawne mi grożą jeśli tak pracuje? (oczywiście oprocz tego ze pracodawca moze mnie wezwac do pracy z wychowawczego, bo to nie wchodzi w gre, gdyz urlop wychowawczy jest na prosbe tegoż pracodawcy, ponieważ dzieki temu ma wykazaną odpowiednia ilość etatów, nie płaci składek, a i tak zatrudnia na czarno)
Żadne.

wiem, ze to co robi pracodawca jest niezgodne z prawem, ale czy ja też łamię prawo zgadzając sie na urlop wychowawczy mając etat w innym miejscu?
Nie łamie Pani.
 
Do góry