reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a praca

ivette73

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
438
Miasto
Podbeskidzie
Witam ponownie,

mam pytanie:)

1.Kończąc urlop macierzyński , i przechodząc na wychowawczy mogę podjąć pracę gdzie indziej to wiem , a czy mogę podjąć pracę w tym samym zakładzie pracy z którego korzystam na urlopie wychowawczym? Oraz na jaki etat mogę pracować? I czy istnieją jakieś limity dochodów które mogę uzyskać ?

2. Czy zatrudniając się na urlopie wychowawczym w innym czy w tym samym zakładzie pracodawca płaci za mnie całą składkę ZUS normalnie całą ?

3.Czy przebywając na urlopie wychowawczym mogę otworzyć własną działalność i jakie składki wtedy opłacam , czy całe czy tylko zdrowotne (tak jak jest w przypadku osoby która pracuje na etat i prowadzi działalność i płaci tylko zdrowotne).?
 
reklama
Kończąc urlop macierzyński , i przechodząc na wychowawczy mogę podjąć pracę gdzie indziej to wiem , a czy mogę podjąć pracę w tym samym zakładzie pracy z którego korzystam na urlopie wychowawczym?
Tak.
Oraz na jaki etat mogę pracować?
Jesli pyta Pani o wymiar etatu - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Praca nie moze uniemożliwiać Pani sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
I czy istnieją jakieś limity dochodów które mogę uzyskać ?
Nie
Czy zatrudniając się na urlopie wychowawczym w innym czy w tym samym zakładzie pracodawca płaci za mnie całą składkę ZUS normalnie całą ?
Tak.
Czy przebywając na urlopie wychowawczym mogę otworzyć własną działalność i jakie składki wtedy opłacam , czy całe czy tylko zdrowotne (tak jak jest w przypadku osoby która pracuje na etat i prowadzi działalność i płaci tylko zdrowotne).?
Opłaca Pani pełną składkę.
 
już długo szukam odpowiedzi na pytanie co właśnie etatu. Jeżeli podejmę pracę na cały etat w innej firmie to kto może mieć o to pretęsje? Będę pracowała na takie zmiany że ojciec deziecka będzie w domu jak ja w pracy i na przemian. Czyli według mnie mogę na cały etat ale jak już pytałam kto może się doczepić?
 
już długo szukam odpowiedzi na pytanie co właśnie etatu. Jeżeli podejmę pracę na cały etat w innej firmie to kto może mieć o to pretęsje?
Jak podejmie Pani pracę musi Pani o tym fakcie powiadomić pracodawcę. Nie musi Pani precyzować w jakim wymiarze Pani pracuje i gdzie, ale musi Pani poinformować o tym, że posiada Pani inny tytuł ubezpieczenia.
Pracodawca, jesli uzna, że zaprzestała Pani sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, może wezwać Panią do pracy, a Pani ma obowiązek się stawić.

Będę pracowała na takie zmiany że ojciec deziecka będzie w domu jak ja w pracy i na przemian.
To nie jest iststne. urlop wychowawczy jest po to by to rodzic na urlopie sprawował osobistą opiekę nad dzieckiem.
 
Czyli najlepiej byłoby zwolnić się tam gdzie przebywam na urlopie a podjąć normalnie pracę w nowym zakładzie? Dodam że nie mam możliwości powrotu do starej pracy.
Przepraszam za dublowanie poprzedniego pytania :zawstydzona/y:
 
ok :-)
jeszcze jedno pytanie bo do mnie trzeba dużymi literami:no:
czy jeżeli ja zapytam obecnego pracodawcę czy nie widzi żadnych przeszkód abym pracowała w innym zakładzie na cały etat będąc u niego na wychowawczym i odpowie że NIE to wszysko jest ok?
 
reklama
Witam mam pytanko mam umowę na czas określony do marca 2012 roku. Rozumiem że po skończeniu urlopu macierzyńskiego mogę napisać o urlop wychowawczy ale tylko do daty końca umowy tak?
I jeszcze jedno pytanko czy po napisaniu wniosku o urlop wychowawczy ( najprawdopodobniej bedzie to płatny urlop) mam możliwość powrotu do swojej firmy na 1/2 etatu i czy pracodawca wówczas ma prawo mnie zwolnić bądź nie przedłużyć mi umowy. Pozdrawiam
 
Do góry