reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a przedszkole

aga_karmel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2006
Postów
35
Miasto
Konin
Witam! Chciałabym sie dowiedzieć czy dziecko może uczęszczać do przedszkola, podczas gdy ja przebywam na urlopie wychowawczym. Jeżeli tak to ile godzin dziennie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witam! Chciałabym sie dowiedzieć czy dziecko może uczęszczać do przedszkola, podczas gdy ja przebywam na urlopie wychowawczym. Jeżeli tak to ile godzin dziennie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Urlop wychowawczy udzielany jest w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Jeśli oddaje Pani dziecko do placówki przestaje Pani sprawować opikę osobiście co daje pracodawcy mołżiwość odwołania Pani z urlopu.
 
Witam serdecznie Pani Ewelino,
przeczytalam juz wiele informacji na kilku forach dotyczących urlopu wyhcowawczego i przedszkola i wykładnia prawa wydaje mi się prawie jasna (czesc osob uwaza ze do pracodawcy nalezy uznanie czy nastąpił brak osobistego sprawowania opieki przy jednoczesnym wyslaniu dziecka na kilka godzin do przedszkola). Jednak chciałam zapytać o inną sprawę: czy pracodawca ma jakiś sposób aby się w ogóle dowiedzieć że dziecko poszło do przedszkola? Czy może to sprawdzić w jakimś rejestrze lub np czy ZUSie? Bardzo dziękuję za informację.
 
Do góry