reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy a przejscie na L4,

marysia868

mama Macieja
Dołączył(a)
5 Styczeń 2010
Postów
840
Miasto
łódź
Witam mam pytanie, obecnie jestem na wychowawczym n apierwsze dziecko do 30 czerwca 2012roku, ale dowiedziałam się że jestem w 6 tyg ciązy . Czy jest taka możliwośc bym mogła całkowicie zrezygnować z urlopu wychowawczego i przejsc na L4 .
I czy wyplate dostaje sie w całości?
Ze wzgledów inasowych takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne dla nas. A do pracy nie moge wrócić naraxzie bo nie mam z kim dziecka zostawić.
 
reklama
mam znajomą która była w takiej samej sytuacji jak Ty tzn urodziła synka i poszła na wychowaczy w trakcie którego zaszła ponownie w ciążę i wiem że wróciła na jeden dzień do pracy i następnego przyniosła kolejne L4 z tym że ona dogadała się wcześniej z pracodawcą i on był świadomy całej sytuacji i zgodził sie na to bo mimo ze wróciła na jeden dzień to składki itp musiał odprowadzić jak za cały miesiąc pracy, no i dostawała takie wynagrodzenie jak na pierwszym L4 tzn chyba 80 % wynagrodzenia
 
obecnie jestem na wychowawczym n apierwsze dziecko do 30 czerwca 2012roku, ale dowiedziałam się że jestem w 6 tyg ciązy . Czy jest taka możliwośc bym mogła całkowicie zrezygnować z urlopu wychowawczego i przejsc na L4 .
Tak. Może Pani zrezygnować z urlopu. Nalezy o tym powiadomić pracodawcę 30 dni przed planowaną datą przerwania urlopu. Nie da się przerwać urlopu z dnia na dzień (chyba, że w porozumieniu z pracodawcą).

I czy wyplate dostaje sie w całości?
Tak. 100% podstawy.
 
A czy trzeba wrócić chociaż na 1 dzień do pracy czy można od razu zanieść L4?? Może wyjaśnie pokrótce. Od 15.03 do 30.09 jestem na urlopie wychowawczym. Moje dziecko nie dostało się do żłobka więc zdecydowaliśmy się na 2 dziecko . Jestem w 7 tc i czy 01.10 zamiast przedłużać urlop wychowczy mogę zanieść L4 czy muszę chociaż na 1 dzien wrócić do parcy by zaczęly naliczać się znowu składki?? Będę z góry wdzięczna za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:
A czy trzeba wrócić chociaż na 1 dzień do pracy czy można od razu zanieść L4??
Nie ma koniecznosci przepracowania choćby 1 dnia.

Może wyjaśnie pokrótce. Od 15.03 do 30.09 jestem na urlopie wychowawczym. Moje dziecko nie dostało się do żłobka więc zdecydowaliśmy się na 2 dziecko . Jestem w 7 tc i czy 01.10 zamiast przedłużać urlop wychowczy mogę zanieść L4 czy muszę chociaż na 1 dzien wrócić do parcy by zaczęly naliczać się znowu składki??
Może Pani przynieść L4.
 
Witam, również mam pytanie: 3.08.2011 kończyła mi się pierwsza część urlopu wychowawczego. Od 29.07.2011 jestem na L4. Pracodawcy wysłałam L4 oraz zaświadczenie o ciąży. Jednak do dziś nie dostałam wynagrodzenia - dzwoniłam do ZUS, poinformowano mnie, że pensję wypłaca zakład pracy. Moje pytanie: w jakim terminie powinnam otrzymać wynagrodzenie?
 
Witam, również mam pytanie: 3.08.2011 kończyła mi się pierwsza część urlopu wychowawczego. Od 29.07.2011 jestem na L4. Pracodawcy wysłałam L4 oraz zaświadczenie o ciąży. Jednak do dziś nie dostałam wynagrodzenia - dzwoniłam do ZUS, poinformowano mnie, że pensję wypłaca zakład pracy. Moje pytanie: w jakim terminie powinnam otrzymać wynagrodzenie?

Termin przekazania wynagrodzenia wynika z regulaminu pracy i płacy w Pani firmie.
Jak może być Pani na L4 od 29.07 skoro do 3.08 była Pani na urlopie?
Na jaki okres wystawiono zwolnienie?
Czy kontaktowała się Pani z pracodawcą w celu sprawdzenia czy otrzymał dokumenty?
 
Pracodawca dokumenty otrzymał.
Myślałam tylko, że jest jakiś inny termin wypłącania pensji, niż ten obowiazujący w regulaminie pracy. Stąd moje pytanie.
L 4 wystawiono na 3 tygodnie, potem kolejne. Zus poinformował mnie, że za okres 29.07-3.08 nie otrzymam wynagrodzenia, natomiast po 3.08. wypłaca je pracodawca.
Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witam,
chciałabym się tylko upewnić co do aktualności przepisów w związku z w/w sprawą.

W chwili obecnej przebywam na urlopie wychowawczym, który kończy się 04.11.2011. Od 07.11.2011 powinnam iść do pracy, ale jestem w ciąży w 19 tygodniu. Czy mogę od 7.11 przejść na L4 czy muszę powrócić do pracy na jakiś okres, i dopiero przejść na L4 (płatne w 100%)??

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż do tej pory czytam sprzeczne informacje i nie wiem co zrobić w danej sytuacji.
 
Do góry