reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy a upadłość zakładu pracy

mama MATIEGO

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2012
Postów
1 707
Miasto
łódzkie
Witam
Proszę o informacje odnośnie mojej sytuacji:
wiec wyglada ona tak, ze obecnie jestem zatrudniona na umowe na czas określony do 21 sierpnia 2013 roku i przebywam tylko do tego czasu na urlopie wychowawczym.

Dziś dowiedziałąm się ze zakład pracy przekształaca sie w spółkę z o.o. i od 1 listopada wszyscy pracownicy beda tam zatrudnieni a stara firma prawdopodobnie ogłosi upadłośc jednak jeszcze nie wiadomo kiedy, ale jest to juz praktycznie przesądzone i to tylko kwestia czasu, ja oczywiscie z racji tego ze jestem na urlopie wychowawczym nadal jestem zatrudniona w starej firmie.

Moje pytanie jest takie: wiem ze fakt przebywania na urlopie nie chroni mnie przed zwolnieniem w zwiazku z upadłościa ale czy coś należy mi sie od firmy w sensie odprawa???
Czytałam ze bedac na urlopie wychowawczym odprawa sie nalezy ale jest tam zapis ze pracodawca musi zatrudniac powyzej 20 pracowników, firma do tej pory zatrudniała około 100 pracowników, ale co w sytuacji gdy wszyscy oni beda zatrudnieni w nowej spółce z o.o. a nie w tej ogłaszajacej upadłość???

Czy istnieje możliwość ze zostane zwolniona z firmy upadającej a w nowej firmie spółce z o.o. zostane zatrudniona i bede mogła od razu wrócic do koontunuowania urlopu wychowawczego???
czy bedzie to tylko dobra wola pracodawcy ze mnie dalej zatrudni???

I jeszcze pytanie czy firma ponosi jakies koszty w związku z praconikiem który przebywa na urlopie wychowawczym???
 
reklama
Witam
Proszę o informacje odnośnie mojej sytuacji:
wiec wyglada ona tak, ze obecnie jestem zatrudniona na umowe na czas określony do 21 sierpnia 2013 roku i przebywam tylko do tego czasu na urlopie wychowawczym.

Dziś dowiedziałąm się ze zakład pracy przekształaca sie w spółkę z o.o. i od 1 listopada wszyscy pracownicy beda tam zatrudnieni a stara firma prawdopodobnie ogłosi upadłośc jednak jeszcze nie wiadomo kiedy, ale jest to juz praktycznie przesądzone i to tylko kwestia czasu, ja oczywiscie z racji tego ze jestem na urlopie wychowawczym nadal jestem zatrudniona w starej firmie.

Moje pytanie jest takie: wiem ze fakt przebywania na urlopie nie chroni mnie przed zwolnieniem w zwiazku z upadłościa ale czy coś należy mi sie od firmy w sensie odprawa???
Czytałam ze bedac na urlopie wychowawczym odprawa sie nalezy ale jest tam zapis ze pracodawca musi zatrudniac powyzej 20 pracowników, firma do tej pory zatrudniała około 100 pracowników, ale co w sytuacji gdy wszyscy oni beda zatrudnieni w nowej spółce z o.o. a nie w tej ogłaszajacej upadłość???

Czy istnieje możliwość ze zostane zwolniona z firmy upadającej a w nowej firmie spółce z o.o. zostane zatrudniona i bede mogła od razu wrócic do koontunuowania urlopu wychowawczego???
czy bedzie to tylko dobra wola pracodawcy ze mnie dalej zatrudni???

I jeszcze pytanie czy firma ponosi jakies koszty w związku z praconikiem który przebywa na urlopie wychowawczym???

Czy nowy pracodawca będzie prawnym nastepcą likwidowanego?
 
Czy nowy pracodawca będzie prawnym nastepcą likwidowanego?

Osoba która do tej pory była właścicielem firmy ogłaszającej upadłość będzie nowym właścicielem powstałej spółki z o.o.

Nie wiem czy o to dokładnie Pani chodzi...

Może napiszę Pani co wiem na temat przekszatałcenia:

- Nowa firma bedzie miała nową nazwe, ale identyczną jak stara tyle ze z dopiskiem "sp. z o.o." no i w nazwie nie bedzie imienia i nazwiska dotychczasowego właściciela, jedną zmiana bedzie w nazwie adres siedziby firmy.
Dokładnie wcześniej to była działalność gospodarcza.

- Nowa firma bedzie zajmowała sie tymi samymi sprawami co upadająca.

- Nowa firma bedzie miała nowy numer NIP, REGON i KRS
 
Ostatnia edycja:
Moja koleżanka tak miała i wróciła wcześniej z urlopu wychowawczego i mimo, że w firmie został prezes i księgowa. Została przywrócona do pracy na nowym stanowisku. Więcej o tym problemie możesz poczytać na radapracownikow.pl.
 
Proszę o informacje odnośnie mojej sytuacji:
wiec wyglada ona tak, ze obecnie jestem zatrudniona na umowe na czas określony do 21 sierpnia 2013 roku i przebywam tylko do tego czasu na urlopie wychowawczym.

Dziś dowiedziałąm się ze zakład pracy przekształaca sie w spółkę z o.o. i od 1 listopada wszyscy pracownicy beda tam zatrudnieni a stara firma prawdopodobnie ogłosi upadłośc jednak jeszcze nie wiadomo kiedy, ale jest to juz praktycznie przesądzone i to tylko kwestia czasu, ja oczywiscie z racji tego ze jestem na urlopie wychowawczym nadal jestem zatrudniona w starej firmie.

Moje pytanie jest takie: wiem ze fakt przebywania na urlopie nie chroni mnie przed zwolnieniem w zwiazku z upadłościa ale czy coś należy mi sie od firmy w sensie odprawa???
Urlop nie chroni pani przed zwolnieniem w sytuacji upadłosci zakłądu pracy. Nalezą się pani świadczenia na ogólnych zasadach - a zatem być moze i odprawa.

Czytałam ze bedac na urlopie wychowawczym odprawa sie nalezy ale jest tam zapis ze pracodawca musi zatrudniac powyzej 20 pracowników, firma do tej pory zatrudniała około 100 pracowników, ale co w sytuacji gdy wszyscy oni beda zatrudnieni w nowej spółce z o.o. a nie w tej ogłaszajacej upadłość???
Sama upadłość nie powoduje automatycznego rozwiązania stosunku pracy a w związku z tym nabycia prawa do odprawy z tytułu zwolnienia grupowego. ustawę o szczególnych warunkach rozwiazywania umów rzeczywiście stosuje się w sytuacjach, gdy pracodawca zatrudnia min 20 pracowników. Wiem trochę za mało by ocenić czy odprawa będzie się pani nalezała czy nie.

Czy istnieje możliwość ze zostane zwolniona z firmy upadającej a w nowej firmie spółce z o.o. zostane zatrudniona i bede mogła od razu wrócic do koontunuowania urlopu wychowawczego???
czy bedzie to tylko dobra wola pracodawcy ze mnie dalej zatrudni???
Zatrudnienie jest możliwe gdy będzie wola obu stron (pracownika i pracodawcy). Może Pani wtedy rozpocząć urlop od razu.

I jeszcze pytanie czy firma ponosi jakies koszty w związku z praconikiem który przebywa na urlopie wychowawczym???
Za pracownika na urlopie wychowawczym składki opłaca skarb państwa.
 
Zatrudnienie jest możliwe gdy będzie wola obu stron (pracownika i pracodawcy). Może Pani wtedy rozpocząć urlop od razu.

Czyli gdyby nowa firma poszła mi na rękę, to mogli by mnie zatrudnić i od razu mogłabym wnieść wniosek o urlop wychowawczy?
Nie ma konieczności ze w danej firmie muszę przepracować określony czas?

Chodzi mi własciwie tylko o ciągłość pracy i opłacanie składek z racji zatrudnienia, poniewaz w chwili obecnej nie mam mozliwości wrócic do pracy lub tez szukac nowej.
 
reklama
reklama
Do góry