reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, a zasilek rodzinny

majuffka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Grudzień 2011
Postów
130
Miasto
Warszawa
Witam,
mam problem :)
Mianowicie wygląda to tak...
Przechodze na urlop wychowawczy od marca tego roku, poniekąd zmuszona postępowaniem pracodawcy i ogólną sytuacją w firmie i teraz tak... Chciała bym otrzymać zasiłek rodzinny i dodatek wychowawczy, bo mimo iż mój partner zarabiajac ile zarabia, przekracza próg finansowy na osobe o 100 zl, to wiem, ze finansowo sobie nie poradzimy... Nie jesteśmy małżenstwem, ale mieszkamy razem... dla urzędu prowadzimy razem gospodarstwo domowe. Ale czy jest możliwą sytuacja, ze udam sie po zasiłek jako samotna matka, która jedynie mieszka z ojcem dziecka, a utrzymujemy je właściwie pol na pół? Dodam, że naprawde potrzebujemy tych pieniedzy, bo rachunki i kredyt do splaty nie pozostawiają złudzen na jakiekolwiek godne życie...
 
reklama
Witam,
mam problem :)
Mianowicie wygląda to tak...
Przechodze na urlop wychowawczy od marca tego roku, poniekąd zmuszona postępowaniem pracodawcy i ogólną sytuacją w firmie i teraz tak... Chciała bym otrzymać zasiłek rodzinny i dodatek wychowawczy, bo mimo iż mój partner zarabiajac ile zarabia, przekracza próg finansowy na osobe o 100 zl, to wiem, ze finansowo sobie nie poradzimy... Nie jesteśmy małżenstwem, ale mieszkamy razem... dla urzędu prowadzimy razem gospodarstwo domowe. Ale czy jest możliwą sytuacja, ze udam sie po zasiłek jako samotna matka, która jedynie mieszka z ojcem dziecka, a utrzymujemy je właściwie pol na pół? Dodam, że naprawde potrzebujemy tych pieniedzy, bo rachunki i kredyt do splaty nie pozostawiają złudzen na jakiekolwiek godne życie...

Skoro przekraczacie próg i żyjecie razem, to nie dostaniecie tych pieniędzy. My z partnerem (teraz już mężem) mieliśmy podobną sytuację - żyliśmy razem, mieliśmy wspólne gospodarstwo domowe, tylko że nasz dochód przekroczył próg o 40 zł.
 
Witam,
mam problem :)
Mianowicie wygląda to tak...
Przechodze na urlop wychowawczy od marca tego roku, poniekąd zmuszona postępowaniem pracodawcy i ogólną sytuacją w firmie i teraz tak... Chciała bym otrzymać zasiłek rodzinny i dodatek wychowawczy, bo mimo iż mój partner zarabiajac ile zarabia, przekracza próg finansowy na osobe o 100 zl, to wiem, ze finansowo sobie nie poradzimy... Nie jesteśmy małżenstwem, ale mieszkamy razem... dla urzędu prowadzimy razem gospodarstwo domowe. Ale czy jest możliwą sytuacja, ze udam sie po zasiłek jako samotna matka, która jedynie mieszka z ojcem dziecka, a utrzymujemy je właściwie pol na pół? Dodam, że naprawde potrzebujemy tych pieniedzy, bo rachunki i kredyt do splaty nie pozostawiają złudzen na jakiekolwiek godne życie...

Samona matka to wdowa lub, jeśli ojciec dziecka żyje, osoba, która uregulowała kwestie alimentów na dziecko. To absolutna podstawa w tym przypadku.
 
Do góry