reklama

urlop wychowawczy, a zasilek rodzinny

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez majuffka, 23 Luty 2013.

 1. majuffka

  majuffka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  mam problem :)
  Mianowicie wygląda to tak...
  Przechodze na urlop wychowawczy od marca tego roku, poniekąd zmuszona postępowaniem pracodawcy i ogólną sytuacją w firmie i teraz tak... Chciała bym otrzymać zasiłek rodzinny i dodatek wychowawczy, bo mimo iż mój partner zarabiajac ile zarabia, przekracza próg finansowy na osobe o 100 zl, to wiem, ze finansowo sobie nie poradzimy... Nie jesteśmy małżenstwem, ale mieszkamy razem... dla urzędu prowadzimy razem gospodarstwo domowe. Ale czy jest możliwą sytuacja, ze udam sie po zasiłek jako samotna matka, która jedynie mieszka z ojcem dziecka, a utrzymujemy je właściwie pol na pół? Dodam, że naprawde potrzebujemy tych pieniedzy, bo rachunki i kredyt do splaty nie pozostawiają złudzen na jakiekolwiek godne życie...
   
 2. Aneta_85

  Aneta_85 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Skoro przekraczacie próg i żyjecie razem, to nie dostaniecie tych pieniędzy. My z partnerem (teraz już mężem) mieliśmy podobną sytuację - żyliśmy razem, mieliśmy wspólne gospodarstwo domowe, tylko że nasz dochód przekroczył próg o 40 zł.
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Samona matka to wdowa lub, jeśli ojciec dziecka żyje, osoba, która uregulowała kwestie alimentów na dziecko. To absolutna podstawa w tym przypadku.
   

Poleć forum