reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy bezpłatny a umowa o dzieło

Majuska1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Maj 2011
Postów
4 399
Witam !

Jestem obecnie po urlopie macierzyńskim i wzięłam urlop wypoczynkowy, za 2,5 miesiąca chcę jeszcze wziąć kilka miesięcy urlopu wychowawczego ( jestem zatrudniona na pełny etat , umowa o pracę ). Miałabym mozliwość dorobienia sobie paru groszy i najprawdopodobniej byłaby to umowa o dzieło. Czy jeżeli firma w której pracuję opłaca mi ZUS i ubezpieczenie zdrowotne, to ja moge zatrudnic się i teraz na wypoczynkowym i potem na wychowawczym właśnie na umowę o dzieło nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat z tytułu ubezpieczeń społ. ?? Jak wygląda sytuacja jeżeli zatrudnionoby mnie na umowę zlecenie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Jestem obecnie po urlopie macierzyńskim i wzięłam urlop wypoczynkowy, za 2,5 miesiąca chcę jeszcze wziąć kilka miesięcy urlopu wychowawczego ( jestem zatrudniona na pełny etat , umowa o pracę ). Miałabym mozliwość dorobienia sobie paru groszy i najprawdopodobniej byłaby to umowa o dzieło. Czy jeżeli firma w której pracuję opłaca mi ZUS i ubezpieczenie zdrowotne, to ja moge zatrudnic się i teraz na wypoczynkowym i potem na wychowawczym właśnie na umowę o dzieło nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat z tytułu ubezpieczeń społ. ??
Umowa o dzieło to umowa cywilnoprawna, nie mozna zatem mówić o "zatrudnieniu". Od umowy o dzieło nie ma możliwości odprowadzenia skąłdek. Oczywiście może Pani wykonywać dzieła tak długo, jak długo nie uniemożliwia to Pani sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.


Jak wygląda sytuacja jeżeli zatrudnionoby mnie na umowę zlecenie ?
Tutaj konieczne by było opłacanie pełnych skłądek ZUS od umowy i poinformowanie pracodawcy o innym tytule ubezpieczenia.

A przy okazji - nie ma urlopów wychowawczych płatnych i niep łatnych - urlop wychowawczy jest zawsze BEZPŁATNY
 
Rozumiem i dziękuję bardzo.
Jeszcze tylko mam pytanie odośnie tego jak weryfikuje się to, czy dana działalność jest możliwa do wykonania podczas sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem?
 
Do góry