reklama

urlop wychowawczy czy zasiłek dla bezrobotnych?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez seforka, 17 Styczeń 2013.

 1. seforka

  seforka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  Od lipca do 27.12.2012 przebywałam na urlopie macierzyńskim. Na początku grudnia czyli pod koniec urlopu macierzyńskiego zostało zlikwidowane moje stanowisko pracy. Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym(do poczatku lutego). Wiem, że po powrocie z urlopu wypoczynkowego będę miała przedstawione wypowiedzenie i odprawę. W takim przypadku zastanawiam się nad 10 tygodniowym urlopem wychowawczym aby jeszcze pobyć z dzieckiem w domu i poszukać kolejnej pracy.
  Moje pytanie czy przed wychowawczym muszę wykorzystać cały urlop wypoczynkowy? I czy za 2013r. należy mi się juz kolejne 26 dni urlopu czy tylko procentowo za przepracowany okres(w tym przypadku przebywanie na urlopie wypoczynkowym).
  Czy urlop wychowawczy może jakoś wpłynać na obniżenie lub wogóle utracę możliwość odebrania odprawy?
  Czy jak moje stanowisko zostało zlikwidowane to powinnam dostać 3 miesieczne wynagrodzenie(taki okres wypowiedzenia mam w umowie) czy dodatkowo jeszcze za likwidację stanowiska?
  A może lepiej będzię nie korzystać z wychowawczego tylko zarejestrować się w UP jako bezrobotna? Czy okres bezrobocia wlicza się do lat pracy? Jaki musi być wpisany powód rozwiązania umowy na wypowiedzeniu abym mogła się zarejestrować w UP.
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie.
  Pełny wymiar.
  Nie.
  Nie ma dodatkowej odprawy. Czy to będzie odprawa trzymiesięczna - tego nie wiem, bo nie znam Pani stażu rpacy u tego pracodawcy.
  To Pani decyzja,bo bezrobotny to osoba bez pracy ale poszukująca zatrudnienia. Zatem trzeba sie liczyć z faktem, że UP przedstawi Pani ofertę pracy.
   

Poleć forum