reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

Witam, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, dnia 2 kwietnia 2013 złożyłam wniosek do pracodawcy o przerwanie urlopu i chęci powrotu do pracy od dnia 6 maja 2013. W między czasie okazało się, że zaszłam w kolejną ciążę, wg mojego lekarza jest to ciąża podwyższonego ryzyka (w zeszłym roku miałam dwa poronienia) i proponuje mi zwolnienie lekarskie. Czy w taki razie muszę wrócić do pracy 6 maja czy też od tego dnia mogę przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie? Dodam, ze jestem zatrudniona na czas nieokreślony.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 
reklama
Witam, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, dnia 2 kwietnia 2013 złożyłam wniosek do pracodawcy o przerwanie urlopu i chęci powrotu do pracy od dnia 6 maja 2013. W między czasie okazało się, że zaszłam w kolejną ciążę, wg mojego lekarza jest to ciąża podwyższonego ryzyka (w zeszłym roku miałam dwa poronienia) i proponuje mi zwolnienie lekarskie. Czy w taki razie muszę wrócić do pracy 6 maja czy też od tego dnia mogę przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie? Dodam, ze jestem zatrudniona na czas nieokreślony.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jesli lekarz uzna Panią za niezdolną do pracy to takie zaświadczenie nalezy pracodawcy przedstawić 6 maja.
 
Witam
Mam jeszcze jedno pytanie - kierowniczka domaga się ode mnie zaświadczenia od lekarza, że moja ciąża jest zagrożona i że będę przebywała na L4 do rozwiązania - czy rzeczywiście jest to wymagane, czy może tego wymagać, przecież nie sądzę, żeby lekarz zgodził się na jego wystawienie. Proszę o pomoc
Zaznaczę, że kierowniczka nie zgodziła się na przerwanie urlopu wychowawczego tłumacząc że jest to jej prawem a nie obowiązkiem.
 
A u mnie jest odwrotna sytuacja...jestem na urlopie macierzynskim mam jeszcze starszego synka gdzie nie pobieralam na niego Urlopu wychowaczego czy po urlopie macierzysnkim(mlodszego synka) jest taka mozliwosc? Chodzi mi o platny urlop wychowaczy...nasze zarobki z mężem mieszcza sie w granicach gdzie moge pobierac pieniazki za urlop wychowaczy..
 
Witam serdecznie
Może Pani prawnik albo któraś z Was mi pomoże i rozwieje moje wątpliwości
Otóż,pod koniec września miałam wrócić do pracy po rocznym urlopie wychowawczym-jednak okazało się(kilka dni temu),że jestem w drugiej ciąży.I tu zaczynają się schody...Mam pracę w szkodliwych warunkach-w pierwszej ciąży pracodawca chciał,żebym dalej pracowała..nie zgodziłam się,bo nie chciałam ryzykować zdrowia swojego i dziecka,byłam na l4.Teraz obawiam się,że sytuacja może się powtórzyć-bo niby może mnie zwolnić z obowiązku pracy,ale wiem,że firma tego nie zrobi,bo wtedy to oni będą musieli wypłacać i pensję.A jeśli będę na zwolnieniu lekarskim,to wtedy zus.Nie wiem co mam zrobić,nie jestem typem kombinatora i dlatego strasznie się denerwuję tą sytuacją :-(
Czy w dniu zakończenia urlopu wychowawczego mogę zanieść zwolnienie lekarskie?Bardzo chciałabym załatwić sprawę ugodowo z szefem-tzn.powiedzieć mu odpowiednio wcześniej,że jestem w ciąży-ale nie wiem czy to nie będzie miało dla mnie złych konsekwencji?tzn.że np.nie przywróci mnie do pracy wiedząc,że jestem w ciąży?Dodam,że mam umowę o pracę,na czas nieokreślony.Bo spotkałam się z różnymi opiniami-np.że muszę przepracować jeden dzień i dopiero na drugi dzień przynieść zwolnienie,a również z opinią,że tego samego pierwszego dnia pracy mogę przynieść zwolnienie lekarskie.
Proszę o pomoc
Z góry bardzo dziękuję
 
reklama
witam,
mam takie pytanie czy pracujac w obnizonym wymiarze czasu pracy (na własną prośbę po urlopie macierzyńskim) moge dodatkowo wykonywać prace na umowe o dzieło (prace te nie są zleceniami z mojej firmy)?
 
Do góry