reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

A z tym urlopem to mnie Pani zaskoczyła, jednak jedna sprawa mnie nurtuje: mam wnioskować o całe 26 dni urlopu?
Przecież za m-ce: 10,11 i 12.2012 nie będzie mis ię należał urlop bo będę już na wychowawczym.
Ale kodeks pracy mówi tylko o zredukowaniu urlopu po powrocie z wychowawczego a nie przed nim.
Za 2012 nalezy się Pani 26 dni.

Tak na mój rozum muszę przeliczyć 2,16 dnia x ilość miesięcy za które urlop mi się będzie należał czyli: 18 dni do 08.2012 tak jak mówiła moja kadrowa + za miesiące, gdy będę wykorzystywac urlop: 22.08-1.10.2012
/11 dni za 2011 - czyli od 22.08-5.09.2012
18 dni za 2012 - czyli urlop: 6.09-1.10.2012/
+ czyli dochodzą 3 dni urlopu: 2-4.10.2012.
To bardzo czesty błąd kadrowych. takie wyliczenie urlopu jest bezprawne.
W sumie za 2012 wykorzystam 18+3 dni urlopu = 21 dni, + dwa dni opieki na dziecko zdrowe 5 i 8 .10.2012 i od 9.10.2012 będę na urlopie wychowaczym.
Czy dobrze to rozumię i przeliczam?
Za 2012 nalezy się pani 26 dni urlopu + 2 dni opieki nad dzieckiem (jesli nie korzysta z nich mąż).
Powinna Pani napisac wniosek tak: "proszę o udzielenie bezpośrednio po urlopie macierzynskim urlopu wypoczynkowego w pełnym przysługującym mi wymiarze tj xxx dni za 2011 oraz 26 dni za 2012.
 
reklama
Witam serdecznie,

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podpinam się pod obecny.

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego. 31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą. Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ? I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona?

Dziekuję
Pozdrawiam
 
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podpinam się pod obecny.
A szkoda, bo tym samym utrudnia mi Pani pracę. O kierowanie pytań w osobnych watkach prosiliśmy w regulaminie forum.
Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego. 31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą. Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ? I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona?
Od kiedy pani pracuje?
 
I takie są skutki nieprzestrzegania regulaminu.
Przykro mi, ale zmuszona jestem kategorycznie prosić o zadawanie pytań w osobnych wątkach.
Niezastosowanie się do ww. wymogu (będącego punktem w regulaminie forum) będzie skutkować brakiem odpowiedzi.
 
Do góry