reklama

Urlop wychowawczy i co po nim ?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez slodkozla, 19 Sierpień 2011.

1. slodkozla

slodkozla Początkująca w BB

Witam.
    20 października br. kończy mi się urlop wychowawczy lecz punkt przyjmowania zakładów w moim miejscu zamieszkania został zlikwidowany.Najbliższe są ponad 30km poza miastem. Nie chcę dojeżdżać ponieważ dojazd by był na własny koszt a poza tym pracuje się w weekendy,święta itd a chcę synka zapisać do przedszkola od września i problem by był z odbiorem malucha. Nie wiem co mam zrobić :( Muszę się sama zwolnić? Bardzo proszę o podpowiedź i pozdrawiam-Natalia

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

A jak w umowie o pracę sprecyzowano miejsce świadczenia pracy?

3. reklama
  4. slodkozla

umowa jest na czas określony /siedem lat czyli do 11,12,2012r .a miejsce wykonywania pracy to miejscowość w której mieszkam.
    Jest jeszcze napisane : inne warunki zatrudnienia : strony dopuszczają możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem-art.33.K.P.

Ostatnia edycja: 19 Sierpień 2011
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Zatem po urlopie stawia się Pani w miejscu pracy podanym w umowie.
    To, że tam nie ma dla Pani pracy to nie Pani problem. Pracodawca może w takiej sytuacji podjąć poniższe działania:
    1. wręczyć Pani wypowiedzenie umowy
    2. wręczyć Pani wypowiedzenie zmieniające, które może Pani przyjąć lub nie
    3. zaproponować jakieś porozumienie.

6. slodkozla

Właśnie takie możliwości biorę pod uwagę.Podejrzewam, iż zaproponują mi właśnie dojazd do odległego punktu i na to się nie zgodzę. Jakie mogą być tego konsekwencje? Pewnie będę musiała zwolnić się sama.

Poleć forum