reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy i druga ciąża

Dołączył(a)
8 Listopad 2012
Postów
1
Witam. Potrzebuję porady. Jestem na urlopie wychowawczym (druga część urlopu właśnie konczy się 10.11,2012r.). Mam umowe o pracę na czas nieokreślony. Okazalo się że znow zostaniemy rodzicami (jestem w 11 tyg ciąży). Precowałam w korporacji i nigdy już nie chcialabym wrócić do tego koszmaru. Byłam dziś na rozmowie z przełożonym i zgodzil się na mój powrót do pracy. Nie powiedziałam mu nic o ciąży bo w mojej pracy ciąże są b. źle widziane (niestety). Chcialam pierwszego dnia w pracy przedstawić L4. Dziś szef dał mi tylko druk do lekarza w celu zrobienia badan i jak zrobie to mam zadzwonić i powie mi kiedy stawić się w pracy lub na szkoleniu. wizytę u lekarza mam 14,11. Później być może tygodniowe szkolenie w innej miejscowości. W związku z tym wszystkim mam kilka pytań i błagam o odpowiedź.
1. kiedy mam wziąć zwolnienie lekarskie? Czy od poniedziałku 12,11? czy dopiero jak zrobię badania i stawię się do pracy?
2. czy jeśli mój pierwszy dzien w pracy to będzie zarazem pierwszy dzień szkolenia to czy muszę na nie jechać?
Bardzo proszę o poradę.
 
reklama
Miałam identyczną sytuację u Ciebie. Zrobiłam tak: w dniu kiedy skończył mi się urlop wychowawczy dałam L4, pomimo tego, że kilka dni wcześniej miałam zrobić badania lekarskie na czas powrotu do pracy to na nie nie poszłam, ponieważ i tak nie stawiłabym się w pracy, bo pierwszy dzień pracy = pierwszy dzień L4. Tak samo Ty powinnaś tak zrobić.
 
Jestem na urlopie wychowawczym (druga część urlopu właśnie konczy się 10.11,2012r.). Mam umowe o pracę na czas nieokreślony. Okazalo się że znow zostaniemy rodzicami (jestem w 11 tyg ciąży). Precowałam w korporacji i nigdy już nie chcialabym wrócić do tego koszmaru. Byłam dziś na rozmowie z przełożonym i zgodzil się na mój powrót do pracy. Nie powiedziałam mu nic o ciąży bo w mojej pracy ciąże są b. źle widziane (niestety). Chcialam pierwszego dnia w pracy przedstawić L4. Dziś szef dał mi tylko druk do lekarza w celu zrobienia badan i jak zrobie to mam zadzwonić i powie mi kiedy stawić się w pracy lub na szkoleniu. wizytę u lekarza mam 14,11. Później być może tygodniowe szkolenie w innej miejscowości. W związku z tym wszystkim mam kilka pytań i błagam o odpowiedź.
1. kiedy mam wziąć zwolnienie lekarskie? Czy od poniedziałku 12,11? czy dopiero jak zrobię badania i stawię się do pracy?
Wtedy kiedy lekarz orzeknie Pani niezdolnosć do pracy.

2. czy jeśli mój pierwszy dzien w pracy to będzie zarazem pierwszy dzień szkolenia to czy muszę na nie jechać?
jesli szkolenie jest w innej miejscowości to nie musi Pani zgodzić się na delegację, bo ma pani małe dziecko (do lat 4.
 
Do góry