reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy, niania czy żłobek??

paulina07

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Styczeń 2008
Postów
69
Miasto
Kraków
Mam pytanie nie długo każdej z nas kończy się urlop macierzyński, czy zostajecie na urlopie wychowawczym czy wracacie do pracy?? Nie dlugo mi się kończy urlop i najchętniej moja małą z opikunką bym zostawila ale tata Tosi boi sie niani, bo rózni ludzie są...
 
reklama
Wróciłam do pracy 3 mies. temu, kiedy syneczek miał pół roczku.
Początkowo był z babcią, od początku września mamy nianię.
Oczywiście, ludzie są różni, ale naprawdę można trafić na fajne opiekunki.
Trudno jest zostawić dziecko pod opieką kogokolwiek innego, to fakt.
Ale teraz, po kilku miesiącach muszę przyznać, że to rozwiązanie też ma swoje zalety. Naprawdę. Dobrze jest się oderwać na kilka godzin od pracy w domu i choćby najprzyjemniejszej opieki nad dzieckiem. Zajęcie głowy innymi sprawami, zdystansowanie się nieco od domu i przebywanie w otoczeniu innych ludzi dobrze robi. Przynajmniej mi. A całe popołudnia do wieczora poświęcam zabawie z syneczkiem. To cudowny czas dla nas obojga :)
 
hej dziewczyny
a ja jestem za bycie w domu z maluchem coprawda urlop macierzynski mi sie skonczyl a wychowawczego mam tylko mieisac wiec lipa... a dalej bede na berzroboci i zasilku... :baffled::baffled::baffled: ale chce byc z malym bo wkoncu pierwszy rok jest najwazniejszy dla malucha powinien byc z mama.... liznelam troche psychhologii i pedagogiki i zreszta za bardzo go kocham zebym mogla go zostawic
 
Ja póki będę karmić piersią, będę na wychowawczym. Potem może jakoś uda się od czasu do czasu wykorzystać babcię i popracować. Najgorsze jest to, że moja mama do emerytury ma jeszcze jakieś 17 lat i za bardzo nie mogę liczyć na jej pomoc, a obcej osobie bałabym się zostawić dziecko.
 
Ja zostaję w domku na wychowawczym, taką decyzję podjęliśmy...moja Mama już poszła na wcześniejszą emeryturę, ale będzie jeszcze pracowała, a ja będę widziała jak rozwija się nasz Skarb z czego bardzo się cieszę...nudzić się napewno nie będę i wykorzystam wychjowawczy na załatwianie przeróżnych spraw związanych z naszym domkiem, który przydałoby się w końcu wybudować ;-)
 
No ja również pozostanę z małą, tylko, nie wiem czy mogę wziąść zwolnienie lekarskie, a po nim urlop wychowawczy???? Może któraś mi podpowie co? Bo ja zielona w tej kwestii:baffled:
 
No i ja też idę na wychowawczy, chyba do końca roku 2008, a potem może żłobek...Nie wiem, mam dylemat. Babcie pracują jeszcze, a na nianię nas nie stać zwyczajnie.
 
No ja również pozostanę z małą, tylko, nie wiem czy mogę wziąść zwolnienie lekarskie, a po nim urlop wychowawczy???? Może któraś mi podpowie co? Bo ja zielona w tej kwestii:baffled:

Przed wychowawczym złóż wniosek o urlop płatny- mozna go przerwać zwolnieniem, na siebie samą do 33 dni, na te dni urlop płatny jest zawieszony, po zwolnieniu musisz ponownie złożyć wniosek urlopowy na pozostałe niewykorzystane dni :tak:, by wykorzystać urop, a potem już tylko wychowawczy :tak:

 
reklama
Ja bym chyba wybrała żłobek. Biorąc pod uwagę fakt, ze teraz można znaleźć placówki, które mają bardzo dobre oferty i są przygotowane idealnie do zajmowania się maluchami. Oczywiście dobrze jest najpierw sprawdzić placówkę, którą zamierzamy wybrać, przejść sie, zobaczyć na własne oczy i dopiero wtedy się zdecydować.
 
Do góry