reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy płatny

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2011
Postów
4
Miasto
żywiec-przybędza
Witam.Obecnie jestem w 11 tyg.ciąży i znajduje sie na zwolnieniu lekarskim.Jestem pracownikiem jednej firmy od 3 lat na pełnym etacie umowe mam do stycznia 2013 r a planowany poród na koniec tego roku,chciałabym sie dowiedziec czy po urlopie macierzynskim nalezy mi sie urlop wychowawczy płatny?Pozdrawiam
 
reklama
Witam.Obecnie jestem w 11 tyg.ciąży i znajduje sie na zwolnieniu lekarskim.Jestem pracownikiem jednej firmy od 3 lat na pełnym etacie umowe mam do stycznia 2013 r a planowany poród na koniec tego roku,chciałabym sie dowiedziec czy po urlopie macierzynskim nalezy mi sie urlop wychowawczy płatny?Pozdrawiam
1. urlop wychowawczy może Pani wykorzystać do dni wygaśnięcia umowy o pracę tj do stycznia 2013 (czyli około pół roku urlopu).
2. URLOP WYCHOWAWCZY JEST URLOPEM BEZPŁATNYM. Nie ma płatnego wychowawczego. Owszem osoba na urlopie wychowawczym moze wnioskować o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie, ale by otrzymać taki dodatek nalezy spełniać kryterium dochodowe (dochód netto na osobę niższy niż 504 zł na miesiąc). Oczywiscie dodatek ten można pobierać tylko w czasie korzystania z urlopu.
 
Dziekuje za szybka odpowiedz a jak wyglada sprawa z macierzynskim jesli chodzi o kwote tego świadzczenia?I czy jesli faktycznie jesli urlop wychowawczy bede mogła wykorzystac do wygasniecia umowy nalezał bedzie mi sie zasiłek dla bezrobotnych po zakonczeniu umowy?
 
Ostatnia edycja:
a jak wyglada sprawa z macierzynskim jesli chodzi o kwote tego świadzczenia?I
100% podstawy wymiaru.

czy jesli faktycznie jesli urlop wychowawczy bede mogła wykorzystac do wygasniecia umowy nalezał bedzie mi sie zasiłek dla bezrobotnych po zakonczeniu umowy?
Jeśli zarejestruje się Pani w UP wyrażając tym samym chęć podjęcia pracy to tak. Jeśli odrzuci Pani ofertę pracy złożoną przez UP to straci Pani prawo do zasiłku.
 
Do góry