reklama

urlop wychowawczy płatny

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez monaw, 20 Czerwiec 2011.

1. monaw

monaw Początkująca w BB

Witam.Obecnie jestem w 11 tyg.ciąży i znajduje sie na zwolnieniu lekarskim.Jestem pracownikiem jednej firmy od 3 lat na pełnym etacie umowe mam do stycznia 2013 r a planowany poród na koniec tego roku,chciałabym sie dowiedziec czy po urlopie macierzynskim nalezy mi sie urlop wychowawczy płatny?Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

1. urlop wychowawczy może Pani wykorzystać do dni wygaśnięcia umowy o pracę tj do stycznia 2013 (czyli około pół roku urlopu).
    2. URLOP WYCHOWAWCZY JEST URLOPEM BEZPŁATNYM. Nie ma płatnego wychowawczego. Owszem osoba na urlopie wychowawczym moze wnioskować o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie, ale by otrzymać taki dodatek nalezy spełniać kryterium dochodowe (dochód netto na osobę niższy niż 504 zł na miesiąc). Oczywiscie dodatek ten można pobierać tylko w czasie korzystania z urlopu.

3. reklama
  4. monaw

monaw Początkująca w BB

Dziekuje za szybka odpowiedz a jak wyglada sprawa z macierzynskim jesli chodzi o kwote tego świadzczenia?I czy jesli faktycznie jesli urlop wychowawczy bede mogła wykorzystac do wygasniecia umowy nalezał bedzie mi sie zasiłek dla bezrobotnych po zakonczeniu umowy?

Ostatnia edycja: 20 Czerwiec 2011
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

100% podstawy wymiaru.

Jeśli zarejestruje się Pani w UP wyrażając tym samym chęć podjęcia pracy to tak. Jeśli odrzuci Pani ofertę pracy złożoną przez UP to straci Pani prawo do zasiłku.

6. monaw

monaw Początkująca w BB

Dziękuje za informacje i pozdrawiam

Poleć forum