reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy.

beata6791

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2008
Postów
52
Miasto
WARSZAWA
Witam.
Mam taki problem i liczę na to że znajdzie się tu ktoś kto mi pomoże.
Będąc na urlopie wychowawczym urodziłam drugie dziecko. ZUS wypłaca mi zasiłek , ale potem chcę wrócić na wychowawczy. Jak mam teraz napisać podanie o urlop? Czy przerwał mi się urlop wychowawczy na pierwsze dziecko i teraz ma być jego kontynuacja, czy też cały czas jestem na urlopie na pierwsze dziecko , a teraz muszę ubiegać się o drugi na drugie? A jeśli się przerwał to będzie wydłużony o okres pobierania zasiłku macierzyńskiego ? Zupełnie się w tym pogubiłam.
 
reklama
Witaj Betata :-)Jestem w takiej samej sytuacji. Załóżmy urlop wychowawczy masz do 20 .11.2008. a 01.01.2008 urodziłaś drugie dziecko wtedy przez czas 18 tyg masz wypłacany zasiłek macierzynski a urlop wychowawczy został przerwany na okres tych 18 tyg jednak z dniem końca macierzyńskiego urlop wychowawczy będzie dalej kontynuowany aż do 20.11.2008 r.czyli 21.11.2008 powinnaś zgłosić się do pracy chyba że zamierzasz przedłużyć sobie wychowawczy na następne dziecko więc najpóżniej dwa tyg przed końcem obecnego wychowawczego pracodawca powinien dostać twoje podanie o urlop na drugie dziecko łącznie z pismem tatusia że nie zamierza korzystać z wychowawczego w okresie w którym ty się starasz .mam nadzieję że wmairę jasno wszystko wyjaśniłam;-)
 
Dzięki. Też tak myślałam, ale Pan w MOPSie, gdzie pobierałam zasiłek wychowawczy, tłumaczył mi , że urlop się przerwał , a po macierzyńskim będzie przedłużony o jego czas. Chyba był niebardzo poinformowany . Zagmatwał mi to tylko. Mój pracodawca jest w tych sprawach tak do tyłu, że mósze się wszystkiego sama dowiedzieć i jeszcze jak mi jakieś zaswiadczenie potrzebne to sama je mószę napisać a on tylko podpisuje.
 
Witam!
Przebywając na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko urodzilam trzecie dziecko. Zasiłek wychowawczy został wstrzymany na okres pobierania zasiłku macierzyńskiego. Czy istnieje możliwość odzyskania tego zasiłku z GOPS-u (tak jak to bylo w przypadku pobierania zasiłków z ZUS). Jeżeli tak, to co trzeba zrobić.
 
Do góry