reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

aga_karmel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2006
Postów
35
Miasto
Konin
Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak długo muszę pracować aby otrzymać urlop wychowawczy? Ale zacznę od początku.....
Od września 2011 przebywałam na urlopie wychowawczym. Właśnie otrzymałam rozwiązanie umowy w związku z upadłością firmy. Dziecko ma 2 lata i 7 mies., ma orzeczenie o niepełnosprawności. Jak długo musiałabym pracować w nowej firmie aby iść z powrotem na urlop wychowawczy ? Czy musiałabym wtedy podjąć pracę na pełen etat czy wystarczyłaby 1/4etatu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chciałabym się dowiedzieć jak długo muszę pracować aby otrzymać urlop wychowawczy? Ale zacznę od początku.....
Urlp wychowawczy przysługuje osobie rodzicowi, który ma 6 miesięcy stażu pracy (nieniekoniecznie u tego pracodawcy, u którego wykorzystywany jest urlop).
Od września 2011 przebywałam na urlopie wychowawczym. Właśnie otrzymałam rozwiązanie umowy w związku z upadłością firmy. Dziecko ma 2 lata i 7 mies., ma orzeczenie o niepełnosprawności. Jak długo musiałabym pracować w nowej firmie aby iść z powrotem na urlop wychowawczy ?
Nie ma koniecznosci przepracowania jakiegoś okresu.
Czy musiałabym wtedy podjąć pracę na pełen etat czy wystarczyłaby 1/4etatu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Na dowolną część etatu - istotne jest by była Pani pracownikiem (umowa o pracę).
 
Do góry