reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
2
Witam. Mam pytanie. Mam umowe na czas nieokreslony. Ale po 2 miesiacach pracy poszlam na zwolnienie z powodu pierwszej ciazy, po urlopie maciezynskim przeszlam na bezplatny urlop wychowawczy. Zaszlam teraz w ciaze z drugim dzieckiem I pytanie jest odnosnie czy moge pojsc na zwolnienie lekarsie poniewaz ciaza jest zagrozona. Pytanie czy bede miala placone przez zus zwolnienie czy dopiero urlop macierzynski?
 
reklama
Rozwiązanie
Jestem na urlopie macierzynskim do 26 marca, jestem w ciazy termin na koniec maja, czy po skonczonym macierzynskim moge isc na urlop wypoczynkowy bo mam go sporo a potem na macierzynski?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam. Mam pytanie. Mam umowe na czas nieokreslony. Ale po 2 miesiacach pracy poszlam na zwolnienie z powodu pierwszej ciazy, po urlopie maciezynskim przeszlam na bezplatny urlop wychowawczy. Zaszlam teraz w ciaze z drugim dzieckiem I pytanie jest odnosnie czy moge pojsc na zwolnienie lekarsie poniewaz ciaza jest zagrozona. Pytanie czy bede miala placone przez zus zwolnienie czy dopiero urlop macierzynski?
Na urlopie wychowawczym bezpłatnym możesz być na L4. Wtedy jednak nie masz nic płacone.
Kadrowa doradziła mi, żeby wypisać wniosek o skrócenie urlopu wychowawczego (na wniosku nie musi się podawać powodu skrócenia). Może to nastąpić do 30 dni od złożenia wniosku.
Następnie w pierwszy dzień kiedy masz przyjść do pracy, wziąć urlop na żądanie, a następnego dnia przynieść L4 ciążowe.
To trochę kombinowanie na niekorzyść pracodawcy, ale tylko tak możesz mieć jakiekolwiek pieniądze...
 
Ale po tak długiej nieobecności najpierw musisz przejść badania czy lekarz Cię dopuści do pracy. Skoro masz ciążę zagrożoną to nie wiem czy taką opinię wyda.
 
Po wychowawczym badania? Pierwsze slysze. Nie miałam żadnych badań wracając do pracy


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Skoro dziewczyna była na zwolnieniu lekarskim to musi udać się na badania kontrolne. Do tego cały macierzyński i wychowawczy, więc może się nawet załapać na badania okresowe...
 
Skoro dziewczyna była na zwolnieniu lekarskim to musi udać się na badania kontrolne. Do tego cały macierzyński i wychowawczy, więc może się nawet załapać na badania okresowe...
Wydaje mi się, że masz rację. Ale "ciąża to nie choroba" więc na samych badaniach mozna czuć się dobrze. A na następny dzień poczuć gorzej, prawda?
I przynieść L4.
Tak czysto teoretycznie ;p
 
reklama
Wydaje mi się, że masz rację. Ale "ciąża to nie choroba" więc na samych badaniach mozna czuć się dobrze. A na następny dzień poczuć gorzej, prawda?
I przynieść L4.
Tak czysto teoretycznie ;p
Ale skoro twierdzi, że ciąża jest zagrożona to powinna poinformować lekarza, który ma wydawać opinię. Może oczywiście to zataić czego osobiście nie popieram.
 
reklama
Ale skoro twierdzi, że ciąża jest zagrożona to powinna poinformować lekarza, który ma wydawać opinię. Może oczywiście to zataić czego osobiście nie popieram.
No, ja też nie popieram. Z tym, że chodzi o to, żeby mieć pieniądze na L4, to chyba inaczej się nie da tego załatwić. Trzeba najpierw wrócić do pracy...

Nie wiem, może się mylę. Może jest jakiś sposób, żeby z bezpłatnego wychowawczego przejść na płatne L4 ?

Ja jestem na wychowawczym i pograniczu rodzicielskiego i wychowawczego (wniosek już był rozpatrzony) poszłam na L4. Myślałam, że wychowawczy mi się przesunie. Zadzwoniłam do kadr, a tam powiedzieli mi, że na wych. można chorować, tylko jest to bezpłatne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry