reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy

Dołączył(a)
4 Październik 2018
Postów
2
Na macierzyńskim jestem do 4.12.2018 a umowę z pracodawcą mam do 31.12.2018. Chce starać się o urlop wychowawczy na rok do 31.12.2019 i mam pytanie jak to będzie wyglądać od strony pracodawcy.
 
reklama
Rozwiązanie
Kobiecie zatrudnionej na umowę na czas określony urlop przysługuje tylko do dnia, do którego umowa jest zawarta. Zatem jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy, to wychowawczy skończy Ci się 31.12.2018r. (z definicji: urlop wychowawczy jest zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy w celu umożliwienia pracownikowi sprawowania osobistej opieki nad małym dzieckiem w wieku do lat 4 - a skoro nie ma umowy, to nie można o nim mówić, czy też go stosować).
Kobiecie zatrudnionej na umowę na czas określony urlop przysługuje tylko do dnia, do którego umowa jest zawarta. Zatem jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy, to wychowawczy skończy Ci się 31.12.2018r. (z definicji: urlop wychowawczy jest zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy w celu umożliwienia pracownikowi sprawowania osobistej opieki nad małym dzieckiem w wieku do lat 4 - a skoro nie ma umowy, to nie można o nim mówić, czy też go stosować).
 
Rozwiązanie
Do góry