reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Trzy istotne sprawy i znajdź 10 minut, żeby chociaż zajrzeć i przeczytać.

    Jesteś mamą? Wiesz jak twoja obecność jest potrzebna, dlatego łatwiej ci będzie zrozumieć Sylwię, której chce odzyskć widzenie i pomóc swojej rodzinie. Do zebrania jest niecałe 6 tys.zł. Wysłane przez ciebie 20 zł. już zmniejszy te kwotę. Sylwia długo wahała się, czy ma prawo prosić o pomoc. Moim zdaniem ma, bo później będzie mogła pomóc innym. Dasz jej szansę? Przynajmniej przeczytaj. - kliknij

    Czy wiesz czym jest ubóstwo menstruacyjne? Ta ankieta związana jest z projektem dotyczącym menstruacji. W projekcie także chodzi o dotarcie w późniejszym etapie do kobiet, które potrzebują pomocy, bo nie stać ich na środki higieny, co jak rozumiesz wpływa na ich poczucie własnej wartości, lęk, wstyd i przekłada się na komfort życia. Liczę, że znajdziesz w sobie trochę mocy sprawczej i zadziałasz. Ankieta jest anonimowa i w 5 minut ją wypełnisz, a nawet w 3. Wypełnij, nawet jeśli nie dotyczy cię tematyka bezpośrednio

    Kiedy zapytali mnie, czy mamy rozmawiają o klimatyzatorach powiedziałam, że nie sądzę ;) I okazało się to nieprawdą. Potem okazało się, jak sama niewiele wiem na jej temat. Np., że wcale nie żre prądu jak oszalała i potrafi działać jak oczyszczać powietrze ;) Dlatego proszę wypełnij ankietę. Bez względu czy masz klimatyzację, planujesz, czy po prostu możesz sie podzielić tym, co dla ciebie istotne. nonimowa w 100% Kliek, klik - kliknij

reklama

Urlop wychowawczy

Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
Hej,
Mam umowę na czas określony... Po urodzeniu dziecka wróciłam do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim. Z tego co wiem nie przysługuje mi zatem urlop rodzicielski. Moje pytanie: jak to jest z urlopem wychowawczym? Czy jeżeli nie wykorzystałam urlopu rodzicielskiego, to wychowawczy w ogóle mi przysługuje? Czy mogę normalnie złożyć wniosek i wówczas umowa zostaje przedłużona "z automatu" i pracodawca opłaca za mnie ubezpieczenie?
Z góry dziękuję za pomoc
 
reklama

wiecznie_zajeta

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2018
Postów
149
Rozwiązania
1
To się nazywa polityka prorodzinna, nie ma co! Współczuję Ci, ale na pocieszenie dodam, że mi skończyła się umowa jak mały miał pół roku i nie przejmuję się brakiem zatrudnienia teraz, bo łatwiej znaleźć pracę, jak masz już odchowane dziecko, a tego czasu teraz nic Ci nie wróci. Zorientuj się jak u Was jest z szansami na pomoc od państwa. Szefowa też "pomocna" jak nie wiem, wróc do pracy ale dziecko najlpiej do szafki zamknij,żeby nie chorowało i nic nie potrzebowało od Ciebie. Też się zgłosiłam do ZUS-u po składki społeczne, zdrowotną mam z up i póki co zasiłek, co będzie dalej się okaże. Ważne, że chcesz pracować, praca się znajdzie taka, żeby dało się dziecko wychować. Może domowy żłobek, póki co?
 

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
415
Rozwiązania
3
Urlop wychowawczy przysługuje Ci w momencie gdy jesteś na urlopie i zajmujesz się dzieckiem jeżeli wróciłaś do pracy to niestety Ci nie przysługuje :(
Nie prawda. Urlop wychowawczy można wykorzystać w dowolnym momencie do ukończenia przez dziecko określonego wieku. Jeżeli pamięć mnie nie myli można go dzielić na 5 części.
 
Ostatnia edycja:
Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Ten artykuł był bardzo przydatny.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, by mieć 100 % pewność. Czy jeżeli nie brałam urlopu rodzicielskiego to czy mogę wnioskować o wychowawczy?
 

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
3 810
Rozwiązania
63
Moim zdaniem też możesz skorzystać z urlopu wychowawczego - aktualnie do końca roku, w którym dziecko skończy 6 lat.
Pamiętaj tylko, że pracodawca nie będzie wypłacał żadnych świadczeń za okres przebywania na wychowawczym.
 
Dołączył(a)
14 Listopad 2018
Postów
5
Rozwiązania
0
@Madziks999 a moze zadzwon do kadr w pracy zeby mieć pewnosc?
Pytam tutaj, bo właśnie nie mogę tak po prostu zapytać kadrowej. To troszeczkę skomplikowane...
Wróciłam do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim, bo kończyła mi się umowa. Córką miała zaopiekować się teściowa, więc myślałam, że bezproblemowo będę mogła pracować. Niestety okazało się, że teściowa nie daje sobie z małą rady i musiałam oddać ją do żłobka. Aktualnie córka cały czas choruje, a ja od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim na nią. W poniedziałek mam wrócić do pracy, a mała spowrotem musi iść do żłobka... Obawiam się, że niebawem znowu zachoruje, bo nieodpowiedzialni rodzice puszczają swoje pociechy, które są chore, a moja córka wszystko łapie. Ma dopiero 11 miesięcy. W pracy po rozmowie z szefową, która dała ogłoszenie na moje stanowisko, dowiedziałam się, że jeżeli wrócę to mnie nie zwolni, jednak jeżeli znowu zachoruje- to wiadomo co zrobi... bo kto będzie trzymał pracownika, którego wiecznie nie ma w pracy. Dlatego szukam jakiegoś rozwiązania, żeby uchronić dziecko przed wiecznymi chorobami, a i zależy mi też, żebym miała ubezpieczenie, bo to, że urlop wychowawczy jest bezpłatny- wiem.
Pomimo tego, że lubię swoją pracę to jeżeli mała znowu zachoruje będę musiała z niej zrezygnować, bo jej zdrowie, jak i ona sama jest dla mnie najważniejsze. Pomyślałam więc o wychowawczym, żeby spokojnie wychowywać córkę i mieć ubezpieczenie.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I tak będę musiała porozmawiać w pracy z kadrową jak to dokładnie jest. 21 dni przed rozpoczęciem tego urlopu trzeba złożyć wniosek, a o szczegóły będę musiała dopytać.
Pozdrawiam
 
reklama

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
3 810
Rozwiązania
63
@Madziks999 A Twój mąż pracuje? On może Ciebie zgłosić do swojego ubezpieczenia jako członka rodziny, jedynie nie będą naliczane składki społeczne.
 
Do góry