reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Urlop wychowawczy

Rozwiązania
0
Hej,
Mam umowę na czas określony... Po urodzeniu dziecka wróciłam do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim. Z tego co wiem nie przysługuje mi zatem urlop rodzicielski. Moje pytanie: jak to jest z urlopem wychowawczym? Czy jeżeli nie wykorzystałam urlopu rodzicielskiego, to wychowawczy w ogóle mi przysługuje? Czy mogę normalnie złożyć wniosek i wówczas umowa zostaje przedłużona "z automatu" i pracodawca opłaca za mnie ubezpieczenie?
Z góry dziękuję za pomoc

reklama

murasaki

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
Urlop wychowawczy przysługuje Ci w momencie gdy jesteś na urlopie i zajmujesz się dzieckiem jeżeli wróciłaś do pracy to niestety Ci nie przysługuje :(
Nie prawda. Urlop wychowawczy można wykorzystać w dowolnym momencie do ukończenia przez dziecko określonego wieku. Jeżeli pamięć mnie nie myli można go dzielić na 5 części.

Ostatnia edycja:
Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Ten artykuł był bardzo przydatny.
Ale mam jeszcze jedno pytanie, by mieć 100 % pewność. Czy jeżeli nie brałam urlopu rodzicielskiego to czy mogę wnioskować o wychowawczy?

witch84

Rozwiązania
65
Moim zdaniem też możesz skorzystać z urlopu wychowawczego - aktualnie do końca roku, w którym dziecko skończy 6 lat.
Pamiętaj tylko, że pracodawca nie będzie wypłacał żadnych świadczeń za okres przebywania na wychowawczym.

Rozwiązania
0
@Madziks999 a moze zadzwon do kadr w pracy zeby mieć pewnosc?
Pytam tutaj, bo właśnie nie mogę tak po prostu zapytać kadrowej. To troszeczkę skomplikowane...
Wróciłam do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim, bo kończyła mi się umowa. Córką miała zaopiekować się teściowa, więc myślałam, że bezproblemowo będę mogła pracować. Niestety okazało się, że teściowa nie daje sobie z małą rady i musiałam oddać ją do żłobka. Aktualnie córka cały czas choruje, a ja od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim na nią. W poniedziałek mam wrócić do pracy, a mała spowrotem musi iść do żłobka... Obawiam się, że niebawem znowu zachoruje, bo nieodpowiedzialni rodzice puszczają swoje pociechy, które są chore, a moja córka wszystko łapie. Ma dopiero 11 miesięcy. W pracy po rozmowie z szefową, która dała ogłoszenie na moje stanowisko, dowiedziałam się, że jeżeli wrócę to mnie nie zwolni, jednak jeżeli znowu zachoruje- to wiadomo co zrobi... bo kto będzie trzymał pracownika, którego wiecznie nie ma w pracy. Dlatego szukam jakiegoś rozwiązania, żeby uchronić dziecko przed wiecznymi chorobami, a i zależy mi też, żebym miała ubezpieczenie, bo to, że urlop wychowawczy jest bezpłatny- wiem.
Pomimo tego, że lubię swoją pracę to jeżeli mała znowu zachoruje będę musiała z niej zrezygnować, bo jej zdrowie, jak i ona sama jest dla mnie najważniejsze. Pomyślałam więc o wychowawczym, żeby spokojnie wychowywać córkę i mieć ubezpieczenie.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. I tak będę musiała porozmawiać w pracy z kadrową jak to dokładnie jest. 21 dni przed rozpoczęciem tego urlopu trzeba złożyć wniosek, a o szczegóły będę musiała dopytać.
Pozdrawiam

reklama

witch84

Rozwiązania
65
@Madziks999 A Twój mąż pracuje? On może Ciebie zgłosić do swojego ubezpieczenia jako członka rodziny, jedynie nie będą naliczane składki społeczne.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Elencza Urlop wychowawczy- jak Wy to robicie..? Mamy będące w domu 25
D Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 5
I Urlop wychowawczy + nowa umowa o pracę Potrzebuję porady 1
M Umowa na czas okreslony a ciąża Potrzebuję porady 21
A Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 4
S Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 5
O Pierwsze oznaki ciąży. Potrzebuję porady 22
S Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 1
W Urlop wychowawczy po przerwie w pracy Potrzebuję porady 1
Maha Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego, co z macierzyńskim Potrzebuję porady 6
M Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 12
P Z wychowawczego na l4- dochód uzyskany? Potrzebuję porady 6
C Urlop wychowawczy-prośba o poradę. Potrzebuję porady 1
M Urlop wychowawczy Potrzebuję porady 4
E Ciąża (w USA) a url.wychowawczy (2017) - bardzo proszę o pomoc! Potrzebuję porady 4
G wychowawczy w nowej pracy? Potrzebuję porady 0
M urlop wychowawczy a koniec umowy o pracę Porady prawnika 3
D Urlop wypoczynkowy przed wychowawczy Potrzebuję porady 0
Lorena Urlop wychowawczy na starsze dziecko po urlopie rodzicielskim na młodsze Porady prawnika 0
elleni urlop wychowawczy,a zasiłek macierzyński Porady prawnika 2
A urlop wychowawczy macierzyński Porady prawnika 1
Montiś Urlop wychowawczy a druga ciaza. Porady prawnika 1
A Urlop wychowawczy Porady prawnika 2
aga_karmel Urlop wychowawczy a przedszkole Porady prawnika 2
aga_karmel Urlop wychowawczy Porady prawnika 1
matyjasowa urlop wychowawczy a wyjazd zagranice Porady prawnika 2
Lilijanna Urlop po macierzyńskim, L4 i wychowawczy Porady prawnika 0
majuffka urlop wychowawczy, a zasilek rodzinny Porady prawnika 2
I Inna praca w innym miejscu,a urlop wychowawczy Porady prawnika 4
K Urlop wychowawczy na drugie dziecko Porady prawnika 1
L Urlop wychowawczy i pracowo-ciążowe wątpliwości Porady prawnika 2
S urlop wychowawczy czy zasiłek dla bezrobotnych? Porady prawnika 1
flądra Należny urlop wychowawczy Porady prawnika 2
Tygrysek1985 zasiłek macierzyński, urlop wychowawczy Porady prawnika 19
C Urlop wychowawczy a L4 (PILNE) Porady prawnika 5
K urlop wychowawczy a druga ciąża.... Porady prawnika 1
matyjasowa urlop macierzynski wychowawczy i wypoczynkowy Porady prawnika 10
A Urlop wychowawczy a dodatkowa praca. Porady prawnika 3
X urlop wychowawczy a nowa praca na etat Porady prawnika 1
K Urlop wychowawczy a praca dodatkowa Porady prawnika 7
O urlop wychowawczy i druga ciąża Porady prawnika 2
Diana_81 urlop wychowawczy a praca na 1/16 etatu-czy muszę informować pracodawcę? Porady prawnika 1
mama MATIEGO urlop wychowawczy a upadłość zakładu pracy Porady prawnika 8
M Urlop wychowawczy a umowa na czas określony, co dalej? Porady prawnika 0
Z Urlop wychowawczy - umowa na zastępstwo , kolejna ciąża i L4 Porady prawnika 2
S urlop wychowawczy a kolejna ciąża, która jest zagrożona Porady prawnika 1
sil_89 urlop wychowawczy płatny a kolejna ciąża Porady prawnika 1
Olisiaa wychowawczy, a urlop wypoczynkowy Porady prawnika 2
I urlop wychowawczy, a druga ciąża z komplikacjami Porady prawnika 3
aniunnia urlop macierzyński i wychowawczy kiedy przysługuje? Porady prawnika 8