reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy po drugiej ciąży i podstawa wypłaty zasiłków

Dołączył(a)
29 Listopad 2012
Postów
3
[FONT=&amp]Witam, wiem, że niektóre zagadnienia z tego tematu były poruszane ale są sprawy w tym temacie, których wyjaśnienia nie mogę znaleźć.
Moja zona jest zatrudniona na umowę na czas nieokreślony wynagrodzenie zasadnicze plus dodatki za dodatkowe dyżury i prace w dni wolne od pracy., Do 15 kwietnia 2013 roku jest na urlopie wychowawczym, po którym może jeżeli zajdzie taka konieczność ze względów zdrowotnych zwolnienie l4 i będzie miała w tym wypadku wypłacany zasiłek chorobowy.[/FONT]

[FONT=&amp]Od dnia porodu idzie na urlop macierzyński (tu pytanie czy urlop macierzyński będzie przysługiwał) i oczywiście otrzymuje zasiłek macierzyński przez ustalony w ustawach okres, następnie (tu drugie pytanie) czy po urlopie macierzyńskim będzie przysługiwał urlop wypoczynkowy za 2013 i później za 2014, a następnie urlop wychowawczy. 3 pytanie jeżeli urlop wypoczynkowy nie będzie przysługiwał to co może być przesłanką do otrzymania wypoczynkowego. I 4 ostatnie pytanie bo rożne odpowiedzi można znaleźć. Co jest podstawą do ustalenie zasiłku chorobowego a później macierzyńskiego. [/FONT]Serdecznie dziękuję z góry za pomoc
 
reklama
[FONT=&amp]Witam, wiem, że niektóre zagadnienia z tego tematu były poruszane ale są sprawy w tym temacie, których wyjaśnienia nie mogę znaleźć.
Moja zona jest zatrudniona na umowę na czas nieokreślony wynagrodzenie zasadnicze plus dodatki za dodatkowe dyżury i prace w dni wolne od pracy., Do 15 kwietnia 2013 roku jest na urlopie wychowawczym, po którym może jeżeli zajdzie taka konieczność ze względów zdrowotnych zwolnienie l4 i będzie miała w tym wypadku wypłacany zasiłek chorobowy.[/FONT]

[FONT=&amp]Od dnia porodu idzie na urlop macierzyński (tu pytanie czy urlop macierzyński będzie przysługiwał) i oczywiście otrzymuje zasiłek macierzyński przez ustalony w ustawach okres, następnie (tu drugie pytanie) czy po urlopie macierzyńskim będzie przysługiwał urlop wypoczynkowy za 2013 i później za 2014, a następnie urlop wychowawczy. 3 pytanie jeżeli urlop wypoczynkowy nie będzie przysługiwał to co może być przesłanką do otrzymania wypoczynkowego. I 4 ostatnie pytanie bo rożne odpowiedzi można znaleźć. Co jest podstawą do ustalenie zasiłku chorobowego a później macierzyńskiego. [/FONT]Serdecznie dziękuję z góry za pomoc

By móc odpowiedzieć na Pana pytania musże wiedzieć:
1. od kiedy żona jest na urlopie wychowawczym?
2. na kiedy przewidywany jest poród?
 
Ad. 1. Zona jest na urlopie wychowawczym od 16.04.2010r.
Ad. 2. Poród przewidywany na 20 lipca 2013r.
Nie wiem czy to ważne ale po urlopie macierzyńskim w 2010 r. przez 3 tygodnie żona była na zwolnieniu lekarskim, a bezpośrednio po zwolnieniu na urlopie wychowawczym.
 
[FONT=&amp]Moja zona jest zatrudniona na umowę na czas nieokreślony wynagrodzenie zasadnicze plus dodatki za dodatkowe dyżury i prace w dni wolne od pracy., Do 15 kwietnia 2013 roku jest na urlopie wychowawczym, po którym może jeżeli zajdzie taka konieczność ze względów zdrowotnych zwolnienie l4 i będzie miała w tym wypadku wypłacany zasiłek chorobowy.[/FONT]
[FONT=&amp]Od dnia porodu idzie na urlop macierzyński (tu pytanie czy urlop macierzyński będzie przysługiwał)

Tak. I zasiłek i urlop.

i oczywiście otrzymuje zasiłek macierzyński przez ustalony w ustawach okres, następnie (tu drugie pytanie) czy po urlopie macierzyńskim będzie przysługiwał urlop wypoczynkowy za 2013 i później za 2014
tak, choć urlop za 2013 będzie skrócony proporcjonalnie o czas przebywania na urlopie wychowawczym.

a następnie urlop wychowawczy.
Tak.

I 4 ostatnie pytanie bo rożne odpowiedzi można znaleźć. Co jest podstawą do ustalenie zasiłku chorobowego a później macierzyńskiego. [/FONT]
pensja w umowie.
 
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, czy po zakończeniu urlopu wychowawczego tj. od 16 kwietnia może udać się na zwolnienie lekarskie jeżeli zajdzie taka potrzeba i co w przypadku jeżeli takie zwolnienie lekarz ze względu na stan zdrowia wystawi wcześniej (tzn kiedy będzie jeszcze na urlopie wychowawczym)
 
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, czy po zakończeniu urlopu wychowawczego tj. od 16 kwietnia może udać się na zwolnienie lekarskie jeżeli zajdzie taka potrzeba i co w przypadku jeżeli takie zwolnienie lekarz ze względu na stan zdrowia wystawi wcześniej (tzn kiedy będzie jeszcze na urlopie wychowawczym)
Pracownikowi na urlopie wychowawczym nie przysługuje zasiłek chorobowy. Po powrocie z urlopu - przysługuje.
 
Do góry