reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

bietka84

szczęśliwa :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2011
Postów
5 834
witam

mam do Pani pytanie o moje wyliczenia - mogłaby Pani się wypowiedzieć czy są dobre/ słuszne??? . Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. 27.06.2012 urodziłam synka. Urlop macierzyński mam do dnia 13.11.2012. Złożę wniosek o dodatkowe 4 tygodnie - czyli urlop macierzyński zakończę 11.12.2012 roku tak ????
Od dnia 12.12.2012 chciałabym wykorzystać 2 dni opieki nad dzieckiem -czyli dzień 12 i 13 grudzień, a od dnia 14.12 -urlop wypoczynkowy zaległy za rok 2011 - posiadam 6 dni oraz za rok 2102 -posiadam 26 dni- czyli razem od dnia 14,12,2012 biorę 32 dni urlopu wypoczynkowego - odliczając swięta bożego narodzenia - ten urlop kończy si ę 31.01.2013? dobrze policzyłam ??? od 01.02.2013 chciałabym wziąć 2 dni opieki nad dzieckiem za rok 2013 , czyli 1 i 4 luty a od dnia 05 lutego wykorzystać urlop wypoczynkowy za rok 2013 czyli 26 dni... - tak więc wszystkie urlopy skończą mi się 12.03 2013 i od dnia 13.03.2013 muszę wziąć urlop wychowawczy tak??????????

proszę mi napisać jakie wnioski muszę złożyć u pracodawcy jeśli chcę postąpić tak jak napisałam wyżej... osobno wniosek na dodatkowe 4 tyg urlopu macierzyńskiego, osobno na 2 dni opieki i osobno na urlop wyppoczynkowy ????

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
mam do Pani pytanie o moje wyliczenia - mogłaby Pani się wypowiedzieć czy są dobre/ słuszne??? . Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. 27.06.2012 urodziłam synka. Urlop macierzyński mam do dnia 13.11.2012. Złożę wniosek o dodatkowe 4 tygodnie - czyli urlop macierzyński zakończę 11.12.2012 roku tak ????
Od dnia 12.12.2012 chciałabym wykorzystać 2 dni opieki nad dzieckiem -czyli dzień 12 i 13 grudzień, a od dnia 14.12 -urlop wypoczynkowy zaległy za rok 2011 - posiadam 6 dni oraz za rok 2102 -posiadam 26 dni- czyli razem od dnia 14,12,2012 biorę 32 dni urlopu wypoczynkowego - odliczając swięta bożego narodzenia - ten urlop kończy si ę 31.01.2013?
jesli pracodawca zechce go pani udzielić w takim wymiarze. urlop wypoczynkowy nie bedzie w ej sytuacji przypadał bezpośrednio po urlopie macierzyńskim zatem pracodawca może, ale nie musi na taki urlop się zgodzić.

od 01.02.2013 chciałabym wziąć 2 dni opieki nad dzieckiem za rok 2013 , czyli 1 i 4 luty a od dnia 05 lutego wykorzystać urlop wypoczynkowy za rok 2013 czyli 26 dni... - tak więc wszystkie urlopy skończą mi się 12.03 2013 i
z takim samym zastrzezeniem jak porprzednio, czyli jesli pracodawca się zgodzi.

od dnia 13.03.2013 muszę wziąć urlop wychowawczy tak??????????
Nie ma takiego obowiązku. urlop wychowawczy jest dla chętnych.

proszę mi napisać jakie wnioski muszę złożyć u pracodawcy jeśli chcę postąpić tak jak napisałam wyżej... osobno wniosek na dodatkowe 4 tyg urlopu macierzyńskiego, osobno na 2 dni opieki i osobno na urlop wyppoczynkowy ????
bez znaczenia. Może Pani wnioskowąc o urlop wypoczynkowy i opike w tym samym piśmie.
 
dziękuję za odpowiedź

a co w przypadku, kiedy zamienię kolejność opieki i urlopu wypoczynkowego ???

to znaczy jeśli zaraz po macierzyńskim będę wnioskowała o urlop wypoczynkowy, a dopiero po wykorzystaniu całego za 2011, 2012, 2013 wezmę opiekę, czy mogę wziąć wtedy 4 dni ??? 2 dni opieki za 2012 i 2 dni za 2013 ????
 
a co w przypadku, kiedy zamienię kolejność opieki i urlopu wypoczynkowego ???

to znaczy jeśli zaraz po macierzyńskim będę wnioskowała o urlop wypoczynkowy, a dopiero po wykorzystaniu całego za 2011, 2012, 2013 wezmę opiekę, czy mogę wziąć wtedy 4 dni ??? 2 dni opieki za 2012 i 2 dni za 2013 ????
[/QUOTE]
Opieka nie przechodzi z roku na rok. Niewykorzystana przepada. Dni te moze jednak wykorzystać ojciec dziecka.
 
bardzo Pani dziękuję

chciałabym pójść na urlop wychowawczy - czy wzięcie przeze mnie 2 dni opieki za 2013 rok bezpośrednio po skończonym urlopie wypoczynkowym skutkuje tym, że pracodawca może mi nie udzielić urlopu wychowawczego, bo nie ma bezpośredniości - tylko te 2 dni opieki przerywają ciągłość urlopów ???
 
chciałabym pójść na urlop wychowawczy - czy wzięcie przeze mnie 2 dni opieki za 2013 rok bezpośrednio po skończonym urlopie wypoczynkowym skutkuje tym, że pracodawca może mi nie udzielić urlopu wychowawczego, bo nie ma bezpośredniości - tylko te 2 dni opieki przerywają ciągłość urlopów ???
pracodawca nie moze odmówić pracownikowi urlopu wychowawczego.
 
reklama
Do góry