reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

Dołączył(a)
7 Listopad 2012
Postów
3
Witam,
na początek przepraszam, bo swoje pytanie"podpięłam" pod inny temat zamiast napisać nowy
;-( ale jestem tu pierwszy raz i taka ze mnie jeszcze nieporadna niemota;-),
powtórzę więc swoje pytanie;

mianowicie w listopadzie 2012 kończę urlop macierzyński chcę wykorzystać zaległy/kilka dni/ i bieżący /26 dni/urlop wypoczynkowy, w sumie urlopy te skończą się 17 stycznia 2013, z dniem 1 stycznia nabywam prawo do urlopu za 2013/kolejne 26 dni/,no chyba że źle myślę, czy ten urlop/za 2013/też mogę wykorzystać łącznie jako urlop następujący bezpośrednio po u.macierzyńskim? a jeśli nie i pójdę na wychowawczy to w zasadzie cały wypoczynkowy za 2013 "przepada"?
 
reklama
mianowicie w listopadzie 2012 kończę urlop macierzyński chcę wykorzystać zaległy/kilka dni/ i bieżący /26 dni/urlop wypoczynkowy, w sumie urlopy te skończą się 17 stycznia 2013, z dniem 1 stycznia nabywam prawo do urlopu za 2013/kolejne 26 dni/,no chyba że źle myślę, czy ten urlop/za 2013/też mogę wykorzystać łącznie jako urlop następujący bezpośrednio po u.macierzyńskim?

Tak.

a jeśli nie i pójdę na wychowawczy to w zasadzie cały wypoczynkowy za 2013 "przepada"?
Wypoczynkowy ulega skróceniu proporcjonalnie do czasu pozostawania na wychowawczym. jesli zatem np. zacznie Pani wychowawczy od 1 lutego i będzie na nim do końca roku to za 2013 będzie się Pani nalezała 1/12 urlopu wypoczynkowego (za przepracowany styczeń).
 
Dziękuję bardzo za odpowiedz,
mam jeszcze takie pytanie czy powinnam złożyć wniosek o "wszystkie" urlopy jednocześnie,na jednym wniosku, czy na "każdy" urlop osobno/czy wtedy nie będzie to urlop wypoczynkowy po urlopie wypoczynkowym a nie bezpośrednio po macierzyńskim i pracodawca będzie mógł odmówić-takie przypadki opisywali na forum/i czy jednocześnie mogę złożyć wniosek o urlop wychowawczy-w tym wypadku chodzi mi o ochronę przed zwolnieniem/pracownica jest chroniona od dnia złożenia wniosku/bo również na forum czytałam o przypadku zwolnienia kobiety podczas urlopu/dokładnie to została odwołana z urlopu wypoczynkowego-pod pretekstem"niezbędnej obecności" a w zasadzie tylko po to żeby wręczyć jej wypowiedzenie/, i czy w takim wypadku-jeśli od razu składam wniosek o urlop wychowawczy pracodawca może nie wyrazić zgody na wykorzystanie przeze mnie w całości urlopu wypoczynkowego za 2013?
pozdrawiam
 
Do góry