reklama

Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lorena, 22 Styczeń 2014.

 1. Lorena

  Lorena Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, W lutym kończę urlop rodzicielski, do pracodawcy wysłałam email z podaniem o urlop wypoczynkowy za 2013 i 2014 rok bezpośrednio po rodzicielskim, od tygodnia nie mam odpowiedzi na email. Ile czasu pracodawca ma aby odpowiedzieć na wniosek o urlop? Czy urlop za bieżący rok należy mi się w pełnym wymiarze jeżeli planuję po urlopie wypoczynkowym iść na urlop wychowawczy?
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pracodawca nie ma obowiazku odpowiedać na takiego maila. Ale to Pani w razie czego musi wykazać, że złożyła Pani wniosek, czyli skutecznie poinformowała o chęci wzięcia urlopu.
  Wniosek o urlop wypoczynkowy, który przypada bezpośrednio po urlopie macierzyńskim jest dla pracodawcy wiążący.
  Tak. W pełnym wymiarze.
   
 3. reklama
 4. agacomplete

  agacomplete

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  A ile płatny jest urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim??
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy winno być naliczone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop, zwanym potocznie rozporządzeniem urlopowym. Nie ma różnicy czy jest to urlop po urlopie rodzicielskim, czy nie po urlopie. nie wiem jaki ma Pani system wynagradzania, stąd trudno mi odpowiedzieć precyzyjniej.
   
 6. DarekGda

  DarekGda

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pracodawca został poinformowany o chęci wzięcia zaległego urlopu wypoczynkowego, więc jeśli wciąż nie ma Pani odpowiedzi to najlepiej byłoby skontaktować się ponownie z pracodawcą (być może wcale nie otrzymał tego maila). I warunki wynagrodzenia w trakcie takiego urlopu są takie same, bez względu na to czy bierze go Pani po urlopie macierzyńskim czy w jakimkolwiek innym momencie.
   

Poleć forum