reklama

urlop wypoczynkowy po wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez onionek, 25 Styczeń 2011.

1. onionek

onionek happy mama

witam

aktualnie jestem na urlopie macierzynskim, po nim czeka mnie zalegly urlop wypoczynkowy. w polowie marca planuje wciac jeszcze dwa tygodnie z nowego urlopu (ktorego lacznie mam 26 dni). po nim w kwietniu i maju chce pojsc na urlop wychowawczy. reszte dni z wypoczynkowego zostawic sobie na pozniej. prosze mi powiedziec, jak wyliczyc ile dni po dwumiesiecznym urlopie wychowawczym zostanie mi odebrane z pozostalych dni urlopu wypoczynkowego? bo wiem, ze jakos sie to odejmuje niestety..

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jeśli będzie Pani na urlopie wychowawczym 2 miesiące to wymiar urlopu za 2011 zmniejszy się o 2/12. Nie wiem jaki ma Pani wymiar urlopu, więc trudno mi podać konkretne liczby.

3. reklama
  4. onionek

onionek happy mama

dziekuje.

moj wymiar urlopu to 26 dni. po zaleglym urlopie wybieram 14 dni. Potem wychowawczy 2 miesiace. z urlopu wypoczynkowego zostanie 12 dni. wiec ile to wyjdzie ostatecznie? :-)

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Na 2011 będzie Pani miał 10/12 z 26 dni, czyli 22 dni. Od 22 odejmuje Pani te dni, które Pani wykorzysta przed wychowawczym i zostaje to co czostaje na potem.
    Nie wiem tylko dlaczego pisze Pani o wykorzystaniu 14 dni urlopu. jesli chce Pani wziąć 2 tygodnie urlopu to znaczy, ze wykorzysta APni maksymalnie 10 dni urlopu.

6. onionek

onionek happy mama

dziekuje za odpowiedz. w pierwszym poscie blednie napisalam, chodzilo o 14 dni a nie o 2 tyg (10 plus weekendy) :-)

7. karolamarcin

karolamarcin Zaciekawiona BB

cały 2010 rok i styczeń 2011 przebywałam na urlopie wychowawczym. W dniu 31.01.2011 została z pracodawcą rozwiązana umowa o pracę na zasadzie porozumienia stron. Czy za urlop wypoczynkowy za rok 2010 i styczeń 2011 nalezy mi się ekwiwalent??

8. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Za okres urlopu wychowawczego nie przysługuje urlop wypoczynkowy, zatem i ekwiwalent nie przysługuje.

9. aga232

aga232 Początkująca w BB

Witam
    Wykorzystałam cały urlop wychowawczy następnie wróciłam do pracy na okres 7 dni dziś otrzymałam wypowiedzenie.
    Czy należy mi się urlop wypoczynkowy? Umowę z pracodawcą mam zawartą do 2012 roku

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Proszę podać:
    1. datę zakończenia urlopu wychowawczego.
    2. datę rozwiązania umowy o pracę (lub datę, kiedy umowa się rozwiąże).
    3. roczny wymiar urlopu

12. aga232

aga232 Początkująca w BB

Witam

Ad.1 31,07,2011
    Ad.2.20,08,2011
    Ad.3 26

Poleć forum