reklama

urlop wypoczynkowy po wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez onionek, 25 Styczeń 2011.

1. onionek

onionek happy mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam

aktualnie jestem na urlopie macierzynskim, po nim czeka mnie zalegly urlop wypoczynkowy. w polowie marca planuje wciac jeszcze dwa tygodnie z nowego urlopu (ktorego lacznie mam 26 dni). po nim w kwietniu i maju chce pojsc na urlop wychowawczy. reszte dni z wypoczynkowego zostawic sobie na pozniej. prosze mi powiedziec, jak wyliczyc ile dni po dwumiesiecznym urlopie wychowawczym zostanie mi odebrane z pozostalych dni urlopu wypoczynkowego? bo wiem, ze jakos sie to odejmuje niestety..

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli będzie Pani na urlopie wychowawczym 2 miesiące to wymiar urlopu za 2011 zmniejszy się o 2/12. Nie wiem jaki ma Pani wymiar urlopu, więc trudno mi podać konkretne liczby.

3. reklama
  4. onionek

onionek happy mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziekuje.

moj wymiar urlopu to 26 dni. po zaleglym urlopie wybieram 14 dni. Potem wychowawczy 2 miesiace. z urlopu wypoczynkowego zostanie 12 dni. wiec ile to wyjdzie ostatecznie? :-)

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na 2011 będzie Pani miał 10/12 z 26 dni, czyli 22 dni. Od 22 odejmuje Pani te dni, które Pani wykorzysta przed wychowawczym i zostaje to co czostaje na potem.
    Nie wiem tylko dlaczego pisze Pani o wykorzystaniu 14 dni urlopu. jesli chce Pani wziąć 2 tygodnie urlopu to znaczy, ze wykorzysta APni maksymalnie 10 dni urlopu.

6. onionek

onionek happy mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziekuje za odpowiedz. w pierwszym poscie blednie napisalam, chodzilo o 14 dni a nie o 2 tyg (10 plus weekendy) :-)

7. karolamarcin

karolamarcin Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cały 2010 rok i styczeń 2011 przebywałam na urlopie wychowawczym. W dniu 31.01.2011 została z pracodawcą rozwiązana umowa o pracę na zasadzie porozumienia stron. Czy za urlop wypoczynkowy za rok 2010 i styczeń 2011 nalezy mi się ekwiwalent??

8. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Za okres urlopu wychowawczego nie przysługuje urlop wypoczynkowy, zatem i ekwiwalent nie przysługuje.

9. aga232

aga232

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Wykorzystałam cały urlop wychowawczy następnie wróciłam do pracy na okres 7 dni dziś otrzymałam wypowiedzenie.
    Czy należy mi się urlop wypoczynkowy? Umowę z pracodawcą mam zawartą do 2012 roku

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Proszę podać:
    1. datę zakończenia urlopu wychowawczego.
    2. datę rozwiązania umowy o pracę (lub datę, kiedy umowa się rozwiąże).
    3. roczny wymiar urlopu

12. aga232

aga232

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam

Ad.1 31,07,2011
    Ad.2.20,08,2011
    Ad.3 26

Poleć forum