reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

onionek

happy mama
Dołączył(a)
28 Styczeń 2010
Postów
1 489
Miasto
kraina mlekiem i miodem płynąca :-)
witam.

w lutym konczy mi sie urlop macierzynski. zaraz po nim chce wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy z 2010 roku a po nim - w marcu - urlop z bierzacego roku. czy pracodawca ma obowiazek dac caly, przyslugujacy mi urlop za ten rok czy moze zgodzic sie wylacznie na kilka dni, ktore naliczone sa za mijajace miesiace tj. styczen, luty, marzec?
i pytanie drugie: czy jesli bede juz na urlopie wypoczynkowym, moge pod jego koniec zlozyc podanie o urlop wychowawczy czy musze zrobic to stosunkowo wczesniej, np. przed urlopem wypoczynkowym? i jak ominac sytuacje, w ktorej pracodawca moglby mnie zwolnic przed pojsciem na u. wychowawaczy?
 
reklama
w lutym konczy mi sie urlop macierzynski. zaraz po nim chce wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy z 2010 roku a po nim - w marcu - urlop z bierzacego roku. czy pracodawca ma obowiazek dac caly, przyslugujacy mi urlop za ten rok czy moze zgodzic sie wylacznie na kilka dni, ktore naliczone sa za mijajace miesiace tj. styczen, luty, marzec?
Tak, ma obowiązek udzielić urlopu w pełnym wymiarze. Ważne by o oba urlopy (zaległy i biezacy wnioskować łącznie.
czy jesli bede juz na urlopie wypoczynkowym, moge pod jego koniec zlozyc podanie o urlop wychowawczy czy musze zrobic to stosunkowo wczesniej, np. przed urlopem wypoczynkowym?
Moze Pani złożyc wniosek będąc na urlopie. Najlepiej zrobić to dwa tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia wychowawczego.
i jak ominac sytuacje, w ktorej pracodawca moglby mnie zwolnic przed pojsciem na u. wychowawaczy?
Najlepiej nie mieć przerwy pomiedzy macierzyńskim, wypoczynkowym i wychowawczym.
Prosze jednak pamietać, ze są sytuacje w których pracodawca może wypowiedzieć umowę pracownikowi na urlopie wychowawczym.
 
Oczywiście w razie likwidacji lub upadłości pracodawcy umowy z pracownikami wygasają. NIemniej są inne przypadki, gdy wypowiedzenie umowy pracownikowi na wychowawczym jest mozliwe. Na przykłąd, jeżeli pracodawca zatrudnia min 20 pracowników, może zwolnić pracownika, który przebywa na urlopie wychowawczym min 3 m-ce na przykład z powodu likwidacji jego stanowiska pracy.
 
Do góry