reklama

urlop wypoczynkowy przed wychowawczym -czy to konieczność?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Diana_81, 9 Luty 2011.

 1. Diana_81

  Diana_81 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  dowiedziałam się że "nie mam po co wracać" do pracy, więc po urlopie macierzyńskim wykorzystałam cały zaległy urlop wypoczynkowy za 2009 i 2010r, - kończy sie w 3 tyg lutego. Złożyłam wniosek o urlop wychowawczy, żeby być chronioną przed zwolnieniem, ale od pracodawcy dostałam pismo informujące mnie, że muszę wykorzystać cały urlop za 2011r zanim rozpocznę urlop wychowawczy. Czy tak jest istotnie? Dodam że okres wychowawczego wypada od lutego 2011 do lutego 2012 czyli na rok.
  Boję się że jeżeli będę tak długo na urlopie wypoczynkowym, to pracodawca chcąc mnie zwolnić może mnie odwołać z tego urlopu i w jego trakcie zwolnić. Czy to możliwe czy sam fakt że wnioskuję o wychowawczy gwarantuje ochronę przed zwolnieniem?
  Bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem co mam zrobić.
  pozdrawiam Diana
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
   
 3. reklama
 4. Diana_81

  Diana_81 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję Pani za odpowiedź,
  jeszcze jedno- pracodawca uzasadnia to tym, że zostaną z moim niewykorzystanym urlopem i PIP może się przyczepić- dlaczego ten urlop nie został wykorzystany. Czy pracodawca nie może mi np. wypłacić ekwiwalentu za niewykorzystany urlop?
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  PIP nie ma podstaw czynic takich zarzutów. Co do ekwiwalentu, nie ma podstaw do wypłaty - urlop może Pani wykorzystać w 2012 roku.
   

Poleć forum