reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wypoczynkowy przed wychowawczym

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
Witam serdecznie,

Chcę iść na urlop wychowawczy i moje pytanie brzmi:

1. Czy mogę wykorzystać przed urlopem wychowawczym cały urlop wypoczynkowy za rok 2014? Czy tylko proporcjonalnie do dnia przejścia na urlop wychowawczy?

2. Czy mogę wykorzystać 2 dni opieki na dziecko do 14rż z kodeksu pracy? Czy tylko 1 dzień, bo pierwsze półrocze?

3. Czy mogę wykorzystać 8 dni urlopu wypoczynkowego z roku 2013, kiedy to urlop wypoczynkowy przerwałam krótkim zwolnieniem lekarskim i się "ostał?"

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
1. Czy mogę wykorzystać przed urlopem wychowawczym cały urlop wypoczynkowy za rok 2014? Czy tylko proporcjonalnie do dnia przejścia na urlop wychowawczy?
Cały. Proporcjonalny urlop przysługuje gdy pracownica w trakcie roku wraca z urlopu wychowawczego. przed urlopem nie ma podstaw do obniżenia wymiaru urlopu.

2. Czy mogę wykorzystać 2 dni opieki na dziecko do 14rż z kodeksu pracy? Czy tylko 1 dzień, bo pierwsze półrocze?
2 dni. Przysługują Pani dwa dni w roku, a nie jeden w półroczu.

3. Czy mogę wykorzystać 8 dni urlopu wypoczynkowego z roku 2013, kiedy to urlop wypoczynkowy przerwałam krótkim zwolnieniem lekarskim i się "ostał?"
Tak.
 
Witam. Mam pytanie:

2011 w maju przeszlam na wychowawczy do maja 2014 czyli wzielam calosc, w 2013 w listopadzie poprosilam o powrot do pracy,poszlam na l4 ciazowe, i od listopada do maja wychodzi ze jeszcze mam 6 miesiecy urlopu wychowawczego czy ja z tej reszty moge skorzystac czy mi przepada? bo dowiedzialam sie ze teraz wychowawczy mozna wykorzystac do 5 lat dziecka?

Kolejne pytanie to ze w listopadzie 2013 poszlam na l4 ciazowe, niestety na koniec stycznia 2014 stracilam dziecko i poszlam na macierzynski 8 tygodniowy, ktory mam do 25 marca, czy ja moge wykorzystac urlop za caly rok 2014 po macierzynskim? czy tylko zalegly?

Bardzo dziekuje za odpowiedz
 
2011 w maju przeszlam na wychowawczy do maja 2014 czyli wzielam calosc, w 2013 w listopadzie poprosilam o powrot do pracy,poszlam na l4 ciazowe, i od listopada do maja wychodzi ze jeszcze mam 6 miesiecy urlopu wychowawczego czy ja z tej reszty moge skorzystac czy mi przepada?bo dowiedzialam sie ze teraz wychowawczy mozna wykorzystac do 5 lat dziecka?
Musiałabym wiedzieć kiedy urodziło się dziecko.

Kolejne pytanie to ze w listopadzie 2013 poszlam na l4 ciazowe, niestety na koniec stycznia 2014 stracilam dziecko i poszlam na macierzynski 8 tygodniowy, ktory mam do 25 marca, czy ja moge wykorzystac urlop za caly rok 2014 po macierzynskim? czy tylko zalegly?
Może Pani wykorzystać cały przysługującu urlop tj, zarówno zaległy, jak i bieżący.
 
Corka urodzila sie w czerwcu 2010, wydaje mi sie ze moge jeszcze skorzystac,mam racje ? Umowe mam na czas nieokreslony ...
A czy pracodwaca moze.mi odmowic?
 
Do góry