reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wypoczynkowy-wysokość pensji

medeuska

październikowa mama'09
Dołączył(a)
14 Marzec 2009
Postów
4 010
Witam,
po urlopie macierzynskim wykorzystuję urlop wypoczynkowy.
Chciałabym się dowiedzieć, czy urlop wypocynkowy oblicza się tylko z podstawy zasadniczej?

Dostalam dużo niższą wypłate teraz, kiedy skończył mi się urlop macierzynski.(Wiem, że na macierzynski składa się podstawa+premia+godziny nadliczbowe z 12 mcy), więc wychodzi na to że to wina urlopu wypoczynkowego
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wysokość zasiłku macierzyńskiego wyznacza się na podstawie wynagrodzenia za 12 miesięcy sprzed urlopu. Za urlop wypoczynkowy dostaje się wynagrodzenia tak jak by pracownik w tym okresie świadczył pracę. Jeśli wynagrodzenie ustalone jest w stałej stawce miesięcznej, to za okres urlopu wypoczynkowego pracownica powinna otrzymać wynagrodzenie wynikające z umowy o pracę. Gdyby natomiast wynagrodzenie miało charakter zmienny, to podstawą wymiaru wynagrodzenia urlopowego będzie wynagrodzenie przeciętne z trzech najbliższych miesięcy, za które to wynagrodzenie jej przysługiwało (sprzed okresu zasiłku macierzyńskiego i ew. chorobowego przed macierzyńskim).
 
czyli jeśli ja mam stałą podstawę wypłaty + premia to powinnam dostać tylko podstawę? Czy jest to już wynagrodzenie zmienne?
 
Może tak:
W umowie o pracę
w punkcie wynagrodzenie mam xxxxx
a potem jest kolejny punkt pt. Inne warunki zatrudnienia
i dopiero w tym podpunkcie pisze:
Nagroda jest uznaniowa



wiec chyba nie bardzo?:zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry