reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop/zasilek wychowawczy a umowa na czas określony

Witam serdecznie.
Chciałabym zapytać, na jakiej podstawie przyznawany jest zasiłek rodzinny i dodatek podczas urlopu wychowawczego. W kwietniu tego roku zasiłku rodzinnego mi nie przydzielono, gdyż dochód mój i narzeczonego nieznacznie przekroczył wymagany próg 504zł. Od padziernika jednak bedę na urlopie wychowawczym i niewiem, czy jako podstawę brany będzie tylko dochód narzeczonego, czy też mój?
Nalezy złożyć wniosek ponownie, gdyż w zwiazku z przejściem na urlop Pani dochody będą traktowane jako utracone (czyli jakby ich nie było).
 
reklama
witam
Mam takie pytanie do Pani Prawnik:
gdyż nie wiem od kiedy mam liczyć zasiłek i dodatek rodzinny i z jakiego okresu?
czy trzeba liczyć tylko mój dochód czy też i męża?
jestem na zwolnieniu w ciąży i od marca 2011 r. będę na macieżyńskim do października 2011 a potem możliwe ,że na wychowawczym jeśli spełnimy kryteria dochodowe.
Tylko problemem jest to,że nie wiem który okres liczy się do poznania dochodu?czy cały rok 2010 czy od połowy 2010/2011?
Bardzo prosze o odpowiedź.
 
gdyż nie wiem od kiedy mam liczyć zasiłek i dodatek rodzinny i z jakiego okresu?
Jak to od kiedy liczyć? Nie wiem o co Pani pyta?
czy trzeba liczyć tylko mój dochód czy też i męża?
O zasiłek rodzinny może Pani wystąpić po urodzeniu dziecka czyli jak rozumiem za kilka miesięcy. Jeśli będzie Pani wtedy na macierzyńskim - liczony będzie dochód zarówno Pani jak i ojca dziecka.
jestem na zwolnieniu w ciąży i od marca 2011 r. będę na macieżyńskim do października 2011 a potem możliwe ,że na wychowawczym jeśli spełnimy kryteria dochodowe.
Jeśli wystąpi Pani o zasiłe będąc na urlopie wychowawczym Pani dochód zostanie uznany jako utracony, zatem nie będzie wliczony do ustalania dochodu na osobę w rodzinie.
Tylko problemem jest to,że nie wiem który okres liczy się do poznania dochodu?czy cały rok 2010 czy od połowy 2010/2011?
Zalezy kiedy złoży Pani wniosek. Zawsze jednak uwzględniany jest dochód roczny (obecnie z roku 2009).
 
Do góry