reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uroczystosci naszych dzieci

Kluliczek

Babka z laską
Dołączył(a)
10 Październik 2006
Postów
4 530
Miasto
Na rozlewisku pod dębami
Ponieważ kilkoro z naszych szkrabów zostało już ochrzczonych, zakładam nowy watek, w którym bedziemy mogły opisywac przygotowania i uroczystosci, oraz wymieniac sie doświadczeniami i pomysłami na urodziny, imieniny, oraz święta naszych dzieci związane z naszym światopogladem :-).
 
reklama
To moze zaczne;-). Co trzeba pozałatwiac zeby ochrzcic dziecko i ile trwaja przygotowania? Ja nawet nie wiem do kogo mam isc:zawstydzona/y:.
 
J
- dowody osobiste rodziców
- akt urodzenia dziecka z USC
- adresy zamieszkania, daty urodzenia chrzestnych
- zaświadczenie o ślubie kościelnym z kościoła w którym się go brało
- zaświadczenie że chrzestni mogą być chrzestnymi... z ich parafii - sami muszą podejść
- kopertę..... :sorry:

T

dokładnie to musielismy miec :-D
 
Adi w Twoim wypadku poszlabym do ksiedza i opowiedziala o Waszej sytuacji z ojcem Hani. Jako samotna mama nie powinnas miec jakichkolwiek problemow, gorzej maja osoby w zwiazkach nie zawartych przed ksiedzem.
 
Pojde do wujka B ktory przypadkiem jest ksiedzem i nic jeszcze nie wie o Hani:rofl2:. A tak na serio to mysle ze sie w koncu zdecyduje na ten chrzest. Mozecie rozwinac punkt 'koperta' bo nie wiem jak sie ceny kształtuja?:-p:-p
 
Nie musisz nic dawac jesli nie masz kasy albo nie chcesz dac - nie ma cenników a jezeli co łaska okazuje sie kwota np 50 zł to ksiadz łamie przepisy odgórne...
 
gorzej maja osoby w zwiazkach nie zawartych przed ksiedzem.

taaaa ....

u nas jak był ksiądz po kolędzie to kolejny raz zapytał jakie są przeciwwskazania do zawarcia związku sakramentalnego.
Skrzat miał wtedy może ze dwa tygodnie
powiedział też, że chrzest dziecka z takiego związku zaprzecza sam sobie :baffled:
 
reklama
Przez takie głupawe "przepisy" moj brat nie może być chrzestnym....tylko świadkiem :dry:

Nie widze powodów dla których dziecko którego rodzice nie mają ślubu, lub ma tylko jednego rodzica nie mogło zostać pełnoprawnym katolikiem....ponownie napisze o moim bracie...ożenił sie z rozwódką a trójka ich dzieci została ochrzczona bez problemu....widac to zależy od tego jakim człowiekiem jest ksiadz....:dry:
 
Do góry