reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uroda i zdrowie mamy

ja wczoraj byłam z siebie bardzo dumna bo zjadlam tylko przez caly dzien troszke kalafiorka,a dzis rano kawalek ciemnego chlebka i na obiad kawalek gotowanej piersi z kurczaka i fasolke szparagowa :)
 
reklama
Sorbuś ale nabroiłaś ::) ::)

i widzę, że coś tu ostatnio ruch. jesienne odchudzanie?

Kamila ja bez jedzenia bym chyba padła po połowie dnia. mój organizm mi po prostu na to nie pozwala - kręci mi się w głowie, jest mi słabo, nogi robią sie jak z waty
 
No ja na chrzcinach byłam i obżarłam się jak bak ale uprzedzałam żę moze tak być od jutra ba 100 % zaczynam dietę :) :) :)
 
muszę się porzucić jedno paskudne przyzwyczajenie - zazwyczaj ok. godz. 22 robię się głodna i wsuwam coś (najczęściej kanapki z nutellą :)) i cały czas obiecuję sobie że kończę jedzenie o 20, a potem znowu lecę do kuchni, jak tylko poczuje najmniejsze burczenie w brzuchu
 
Jest to dieta opracowana przez dr med. Ewę Dąbrowską (opisała ją w książce „Ciało i ducha ratować żywieniem”). Dieta ta jest nie tylko dietą odchudzającą, ale też oczyszczającą i polega na tzw. odżywianiu „wewnętrznym” czyli nie dostarczamy organizmowi składników odżywczych, organizm jest zmuszony odżywiać się „wewnętrznie” korzystając z zapasów, które zgromadziliśmy w organizmie. Kurację przeprowadzamy przez okres 2-6 tygodni (nie dłużej). Warto jednak wytrzymać min. 4 tygodnie, bo najlepsze efekty są po drugim tygodniu. Nie można przerywać diety z dnia na dzień, ponieważ jest to szkodliwe dla zdrowia. Produkty wysokoodżywcze należy wprowadzać stopniowo przez kilka dni, a najlepiej po diecie stosować tzw. zasady zdrowego żywienia (opiszę je później), co jest oczywiście bardzo trudne, ale nie ma „efektu jojo”. Jeśli ktoś z Was choruje i przyjmuje leki, musi przed dietą skonsultować się z lekarzem. Dietę najlepiej rozpocząć sobie w jakieś dni wolne, bo w pierwszych trzech dniach organizm się oczyszcza i możemy odczuwać silny ból głowy (nie wolno brać leków przeciwbólowych) no i wyłażą z nas substancje trujące i pocimy się na śmierdząco. Po tych trzech dniach czujemy się jak nowo narodzeni! Ciało wydaje się lekkie, czujemy się wprost fantastycznie! To tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy: w diecie można jeść ile się chce (i tak nie ma się apetytu) z tym, że określone produkty:

· korzeniowe: marchew, seler, pietruszka, chrzan, burak, rzodkiew, rzepa;

· liściaste: sałata, seler naciowy, zielona pietruszka, jarmuż, rzeżucha, koper, zioła;

· cebulowe: cebula, por, czosnek;

· psiankowate: papryka, pomidor;

· kapustne: kapusta biała, czerwona, włoska, pekińska, kalafior, kalarepka;

· dyniowate: dynia, kabaczek, cukinia, ogórki;

· owoce: jabłka, cytryny, grapefruity.

Warzywa i owoce można spożywać w postaci soków, surówek, zup, warzyw gotowanych, duszonych, kiszonych, wywarów z ziół, owoców surowych. Nie można pić ani kawy ani herbaty, ale można pić herbaty ziołowe i owocowe. Ja zawsze dodatkowo jem grzyby (w książce nie ma o nich mowy).

 
reklama
Wszystko jest fajne w tej diecie i chyba mozna wytrzymac tylko jeden maly minus-ZERO KAWY?????????????????????????chyba bym umarla???
 
Do góry