reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodzenie dziecka w trakcie trwania L4 a początek urlopu macierzyńskiego

elusl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2012
Postów
299
Miasto
Zielona Góra
Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie pierwszego dnia obowiązywania mojego urlopu macierzyńskiego. Obecnie jestem po planowanym terminie porodu i niebawem pewnie ciąża się rozwiąże. Póki co, otrzymałam kolejne zwolnienie lekarskie do dnia 21.10.2012 r. i moje pytanie brzmi: od kiedy powinien mi się rozpocząć naliczać urlop macierzyński w przypadku, kiedy urodziłabym jeszcze w trakcie L4, tj. przed 21.10.2012 r.? Czy na wniosku o urlop macierzyński jako początek urlopu powinnam wpisać dzień urodzenia dziecka, czy dzień kolejny po zakończeniu L4, czyli w moim przypadku 22.10.2012 r.?

Zanim lekarz wystawiając mi zwolnienie nadmienił "wystawimy do 21.10.2012, a jak wcześniej Pani urodzi, to urlop macierzyński zacznie się później i zyska Pani kilka dni", sądziłam, że urlop macierzyński liczy się dokładnie od dnia urodzenia dziecka, o czym nadmieniła mi również kadrowa... Jednak teraz, to już sama nie wiem, czy rację ma lekarz, czy kadrowa.

Będę wdzięczna za odpowiedź.:tak:
 
reklama
Mam pytanie odnośnie pierwszego dnia obowiązywania mojego urlopu macierzyńskiego. Obecnie jestem po planowanym terminie porodu i niebawem pewnie ciąża się rozwiąże. Póki co, otrzymałam kolejne zwolnienie lekarskie do dnia 21.10.2012 r. i moje pytanie brzmi: od kiedy powinien mi się rozpocząć naliczać urlop macierzyński w przypadku, kiedy urodziłabym jeszcze w trakcie L4, tj. przed 21.10.2012 r.?
Pierwszym dniem urlopu jest dzień porodu.

Czy na wniosku o urlop macierzyński jako początek urlopu powinnam wpisać dzień urodzenia dziecka, czy dzień kolejny po zakończeniu L4, czyli w moim przypadku 22.10.2012 r.?
O urlop macierzyński się nie wnioskuje.
 
Dzień urodzenia dziecka jest pierwszym dniem urlopu macierzynskiego, poród automatycznie przerywa zwolnienie.

O przepraszam :) chciałam szybciutko poinformowac i napisałam w tej samej minucie co Pani :)
 
Kadrowa w w firmie, w której pracuję wymaga takowego wniosku... złożę go więc dla świętego spokoju - generalnie samo zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu dziecka, czy już akt urodzenia powinny być wystarczające, o ile się nie mylę...
Urlopu udziela się na podstawie zaswiadczenia o urodzeniu dziecka wydawanego przez szpital.
 
Do góry