reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urosept

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
Witam serdecznie!!

Dziewczyny czy można będąc w ciąży zażywać UROSEPT.
Mam ciągłe parcie na pęcherz i chodzę wciąż do toalety.
Czy to może normalny objaw?
Czuję też ból cewki moczowej i zastanawiam się czy nie zadzwonić do gina.
Głupio mi o tym pisać ale naprawdę nie raz już mi pomogłyście swoimi radami i wsparciem.
Pozdrawiam cieplutko ;D
 
reklama
IDA Urosept to LEK ZIOŁOWY, ja go brałam podczas pierwszej ciąży gdzieś w tym okresie co teraz jesteśmy. Gin mówił, że jest to bezpieczny lek i można go brać w ciąży.Wtedy brałam chyba 3x2tabl. i nic mi nie było, ani dzidzi.
A co do parcia na pęcherz to ja do toalety chodzę co 1,5 godziny i robiłam posiew moczu- wyszedł OK. Więc to chyba całkiem normalne. No chybaże robisz po kilka kropelek i piecze/boli to może być zakażenie układu moczowego- trzeba zrobić badanie ogólne moczu i posiew moczu.
 
Troszkę się w tym orientuję, bo maja córcia jest pod kontrolę nefrologiczną- ma podwójna nerkę- w ziwązku z tym często robię jej takie badania :(. Na posiew trzeba trochę poczekać, więc najlepiej zrób sobie b.ogólne moczu (w laboratoriach przyszpitalnych wyniki są nawet w ciągu godziny) i idź do gina, on na takim badaniu powinien już zobaczyć czy możesz mieć zakażenie (zwykle to jest chyba białko w moczu).
 
Dziekuję za odpowiedż ,jesteś kochana Dytku.

Zaraz lecę do apteki i sobie kupię Urosept, po tym co napisałaś bardzo się uspokoiłam i doszłam do wniosku ze to chyba nic powaznego.Ale tak jak radzisz zrobię badanie ogólne moczu i zobaczę co powie gin.
Ide właśnie już niedługo do niego i mu pokażę wynik.

Pozdrawiam cię serdecznie , bardz mi pomogłaś :) ;D
 
Ida ja urospet jam 3x2 od 3 ostatnich wizyt - gin mi zalecił, jak w moczu pojawiły się nieliczne bakterie. Więc spokojnie, dzidzi nie zaszkodzi a tobie tylko może pomóc. A co do parcia na pecherz to normalka - dzidzia sie rozpycha i uciska na pęcherz, ja patrafie nawet 3 razy w ciągu godziny pójśc a potem przez 3 godziny spokój. (pewnie dzidzi się inaczej uloży i juz nie kopie mamusi w pęcherz)
 
witam kochane... tak to już jest w ciąży że trzeba częściej do łazienki chodzić...ale głównie w I i III trymestrze ciąży i jest to normalne..... a Urosept bezpieczny dla maluszka... i napewno wspomorze nerki...
 
reklama
witam kochane... tak to już jest w ciąży że trzeba częściej do łazienki chodzić...ale głównie w I i III trymestrze ciąży i jest to normalne..... a Urosept bezpieczny dla maluszka... i napewno wspomorze nerki...

Urosept nie powinien zaszkodzić, ale lepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Na ulotce producent podaje informację, że nie znane są skutki przyjmowania Uroseptu w trakcie ciąży oraz karmienia piersią. Wiele moich znajomych brało jednak Urosept w tych stanach i im nie zaszkodził. Ale dla bezpieczeństwa trzeba skonsultować to z ginekologiem.
 
reklama
Do góry