reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy pokoje swoim Maluchom

rozczochrana, biel jest super (jestem maniaczką białych mebli dla dzieci!).

A ja nadal intensywnie przeglądam zasoby internetowe w poszukiwaniu idealnych białych mebli dla chłopca. I jak dla mnie jedyna wada urządzania pokoiku dla chłopca, a nie dla dziewczynki, to że nie będę mogła zamówić kopii obrazów Lempickiej, które uwielbiam, a które planowałam, gdyby była córcia:
lem_kizette.jpgPortrait de Mademoiselle Poum Rachou_92x46.jpg
A tak - muszę pomyśleć nad alternatywami. Moja szanowna rodzicielka uważa, że mam nie po kolei w głowie, bo zamiast wieszać Myszki Miki i inne Kubusie Puchatki to ja od razu chcę do pokoju niemowlaka sztukę przez duże "S". A co ja biedna poradzę, że lubię? I jeszcze naiwnie wierzę, że ze sztuką dziecko warto zaznajamiać od najmłodszego? A Kubusie będą w książeczkach!

Przejrzałam swoje zasoby i znalazłam jeszcze kilka pokoików fajnych dla dziewczynek, może którejś się coś spodoba, albo zainspiruje?
get-attachment.aspx.jpgbaby-nursery-decorating-ideas-33.jpgJacadi baby room 1.jpgaidancribbeddingsetbycocalocouture.jpgrhbc_prod105076.jpgpink nursery.jpgpink1.jpg
pencil.png
 

Załączniki

  • Portrait de Mademoiselle Poum Rachou_92x46.jpg
    Portrait de Mademoiselle Poum Rachou_92x46.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Bosonóżka mamy podobne wizje dotyczące pokoju dla dziecka. Mnie też od dawna podoba się styl nadmorski w kolorach granat-biel-czerwień. I bardzo przypadł mi do gustu też taki pomysł
 

Załączniki

  • urzadzamy2.jpg
    urzadzamy2.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 128
maluszek narazie bedzie u nas w sypialni,wiec nic specjalnego rowniez nie wymyslamy. Mamy lozeczko po Bartoszku z materacem gryczano-kokosowym.
A co do mebelkow to jak juz bedziemy miec swoj wlasny dom to pewnie dzieciaka pokoje urzadzimy (ale wtedy to juz bardziej cos co bedzie sluzylo na dluzej-biurko itd.) a teraz u mojego smyka w pokoju jest lozko ,szafa i dwie male szafeczki.I tak szafeczki sa na ksiazki (mama probuje zarazic miloscia do ksiazek swojego synka :-D narazie sie udaje ;-))
A reszta zabawek jest w specjalnych kolorowych 'pudlach' , koszykach. Poki co nie wyobrazam sobie ukladania tych wszystkich autek, dinozaurow i innych stworow na polce. A tak mozna je latwo i szybko umiesic w 'koszyku' przy sprzataniu, ukladanie nie ma sensu bo dwulatek za chwile i tak wszystko wywali spowrotem na podloge :-D

mamy np. taka zabe:
IKEA | Storage | Small storage | FABLER GRODA | Wall pockets
koszyk:
IKEA | Storage | Small storage | KUSINER | Mesh basket with lid
i jeszcze inne 'pudla' i koszyki.
Zabawki wieksze juz stoja osobno,ale na takie mniejsze rzeczy,maskotki bardzo przydatne
(choc te mniejsze rzeczy to dopiero jak juz maluszek bedzie mial kolo roczku).


gdyby to byl moj wlasny dom to napewno pomalowalabym sciany na jakis fajny kolor ew. powyklejala misiami,zwierzatkami itd., no ale poki co ta przyjemnosc mnie ominie :)

doris pomysl z tablica na scianie rewelacyjny!!!

bosonozka bardzo ladne pokoje
 
Ostatnia edycja:
ruda widzę, że tak jak ja pałasz miłością do pudeł i koszyków z ikei:):) ja również polecam, bo to fajna sprawa i naprawde ułatwienie. mamy szybciutko posegregowane książeczki, klocki, samochodziki i inne rzeczy, żeby zajmowały mniej miejsca układam jeden na drugim i też to fajnie, kolorowo wygląda.
 
myślę że w miarę przypływu zabawek tez będę inwestować w pudła:-) widziałam u koleżanki że posprzątania to 5-10 minut :-) ale podoba mi sie pomysł ze ścianą-tablicą do malowania...
 
futrzaczek pudla są super, my samych pudeł mamy już 6:) a te z Ikei naprawdę dobrej jakości, nie do zniszczenia, a to bardzo ważne przy małych psujach, które tylko myślą co by tu urwać, rozwalić, porysować;) a taka tablica dobra by była nie tylko w pokoju malca, ale żeby nią wybić wszystkie ściany w domu;) hihihihihihi nasze mieszkanie po malowaniu 2 lata temu wygląda jak masarnia i jest do gruntownego malowania:/ jak nie zdarta farba, nie zgryzione framugi, to plamy po rączkach w czekoladzie, bananie, farbkach..
 
scarletka my pudelek/koszow tez mamy 6 :-D plus zaba ;)

naprawde duze ulatwienie w sprzataniu.
Jeszzce musze wykombinowac cos na kredki/puzle/bloki itd. tak zeby byly w jednym miejscu i zebym je wszystkie mogla postawic przy Bartoszkowym stoliczku.

My na szczescie przeprowadzilismy sie niedawno do domu (wczesniej w apart. mieszkalismy) wiec mamy ogrodek i wiekszosc tych duzych sprzetow (hulajnoga, traktor, domek itd.) jest na pdoworku. Istny plac zabaw :-D Teraz tak na to patrze i zastanawiam sie co ja z tym wszystkim w zime zrobie...... Chyba wywale kanapy z salonu i zrobie tor ;-):-D:-D

A swoje mieszkanie mozna pomalowac takimi farbami,ktore mozna przetrzec (na mokro chyba). Nie pamietam nazwy
 
Ostatnia edycja:
to my mamy jeszcze 3 koszyki wąż i rybka,choć te pudła są ustawniejsze, a małe resoraki, kredki, malowanki wycinanki, farbki itp segreguję w w różnej wielkości plastikowych koszykach, które ma na swoim stoliczku.
 
reklama
Futrzak good idea! I nie będziesz się musiała martwić, że pomaluje albo kupą wysmaruje (bo o takich akcjach też słyszałam hahahaha)
Scarletka czekamy na fotki Twojego sosnowego pokoju - mnie się podoba taki styl :)
Bosa zrobisz z małego Van Gogha od kołyski ;) ale pewnie, czemu nie!
DorisB a skąd masz to zdjęcie?? Wiesz gdzie można coś takiego na ścianę wynaleźć??

U nas pewnie też będzie masa pudeł, bo wszystkie meble mam z Ikea, nawet kuchnię ;)
No a poza tym ZWIERZAKI, ale nie wiem czy bardziej pójdziemy w ZOO czy safari.. Małż wie o zwierzakach dosłownie wszystko, ogląda discovery nałogowo i nasze dziecko na bank będzie jakimś biologiem, weterynarzem albo leśnikiem, bo tata do zarazi ;) A mama na razie poszukuje inspiracji.... Pokoik ma kolor "miętowej herbaty", więc dobry podkład pod las ze zwierzątkami ;)
 
Do góry