reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy pokoje swoim Maluchom

u nas tez maz kapal i w sumie kapie nadal.
No chyba,ze musial zostac chwile dluzej w pracy to kapalam ja zeby polozyc dzidziusia spac o tej samej porze co zawsze,ale to rzadko. No albo jak zrobil w dzien taka kupe,ze bez kapieli nie daloby rady :-D

A wanienke kladlismy na poczatku na naszym lozku.Wczesniej sobie trzeba przygotowac recznik, kremik itd. i wtedy stoisz zaraz obok wanienki wiec nie ma opcji ze wanienka sie wyslizgnie, a na lozku wygodnie wdl. mnie bo kladziesz obok wanienki reczniczek i potem dzidziusia szybciutko na niego kladziesz po kapieli.
Na poczatku nie trzeba sie martwic o ochlapane lozko bo tej wody nie leje sie nie wiadomo ile, a i maluszek jeszcze tak nie chlapie ;-)
Jak juz jest starszy to wtedy trzeba pomyslec o kladzeniu wanienki np. w duzej wannie.

Mojemu nie straszne bylo kapanie malenstwa,ale to tez zasluga poloznej ;) chwile po porodzie mi kazano sie isc wykapac,a jemu ubrac malenstwo (sam to musial zrobic oczywiscie), wiec zeby synus nie zmarzl tatus musial ubrac pieluche,bodziaka,spiocha, czapeczke. Wrocilam z lazienki to juz bylo po wszystkim :) Wiec chrzest bojowy przeszedl jeszcze na sali porodowej i potem bylo juz z gorki :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malina to łozeczko jest super,pewnie u mnie sie nie zmiesci ale gdzie je znalazłas i za ile?
Buziaczek ta skrzynia fajny pomysł ale u mnie tez sie nie zmiesci,po za tym ja z moim kregosłupem to nie moge nawet nad zwykła wanna sie schylic wiec musze cos wyzszego dla dzidziusia wymyslic.
 
Ha! Wiedziałam, że Wam się łóżeczko spodoba :laugh2:
Nazywa się Paso Doble i kosztuje około 1200zł
Namiary do producenta: Paso Doble - Łóżeczko dziecięce - Drewnostyl.eu

łł
 

Załączniki

  • ł
    ł
    8,5 KB · Wyświetleń: 72
Ostatnia edycja:
te mebelki to niestety nie w pl do kupienia tylko w UK ale nie sa takie drogie za caly taki kaplecik + bujany foteelik dla karmiacej mamusi czyli 7 czesci razem to w pln bedzie ok 3 tys wiec nie jest tak zle chyba?
 
podobne zestawy jak buziaczka widziałam na stronie meblik.pl - mają tam rożne motywy przewodnie ale takich slodkich misiów niestety nie znalazłam :-(
 
mu juz tuz tuz bylismy od naszej chatki nowej, a jacys zli ludzie wynajeli :(
90m w puszczykowie czyli w zajebistej okolicy i mega cena........ech troche sie wkurzylam
ale no coz czekamy dalej to bede wiedziec jaki pokoj bedzie miala dzidziunia ;)
 
a tutaj wkleję z pewnej stronki coś o mebelkach z moimi komentarzami:-D oczywiście jeśli coś nie tak to krytykujcie:-D

"Bez znaczenia na wybrane rozwiązanie - pokoik czy kącik, w dziecięcej przestrzeni powinno się znaleźć kilka podstawowych elementów wyposażenia:

  1. łóżeczko - najlepiej drewniane ze szczebelkami i regulowaną wysokością posłania. Warto również do tego łóżeczka dokupić ochraniacze na boczne ścianki, które zabezpieczą niemowlę przed uderzeniami w drewniane szczebelki podczas prób przewracania się na boki -1.moich znajomych synek gdy stał sie bardziej ruchliwy faktycznie obijał sie o szczebelki albo starał się wsadzac między nie głowę dlatego ja zakupię taki ochraniacz na szczebelki 2. podobno wystarczy regulacja dwu stopniowa - nie należy przepłacać za łóżeczko tylko dlatego że ma 3 albo 4 stopnie regulowania wysokości ... ale tu proszę o komentarz doświadczonych:-D
  2. materacyk - oczywiście atestowany, dopasowany do rozmiarów łóżeczka, ze zdejmowanym, nieprzemakalnym pokrowcem który można prać
  3. pościel - kołderka i kocyk + 2-3 zmiany pościeli - pamiętaj, że dzieci do 2 roku życia, ze względów bezpieczeństwa, nie zaleca się układać do snu na poduszkach, po pierwsze z powodu niebezpieczeństwa uduszenia, po drugie - dla prawidłowego rozwoju krzywizn kręgosłupa - póki noworodek to pościel nie będzie potrzebna, na początek rożek/otulaczek + ew kocyk, później można zakupić śpiworek ... a pościel można kupić później...jak wyrośnie ze śpiworka...
  4. lampka nocna dająca słabe światło - idealna do nocnych karmień, a w przyszłości pomoże maluchowi który będzie bał się zasypiać w ciemności - z moich obserwacji jest to niezbędne:-)
  5. przewijak - zaadoptowana na ten cel komoda lub specjalna nakładka na łóżeczko - powinien znaleźć się w domu w którym jest niemowlę, ponieważ jest to miejsce “brudne” - nie wyobrażam sobie przewijania malucha na stole w jadalni. Pamiętaj, że przewijak powinien być odpowiedniej wysokości - tak, abyś nie musiała się do niego schylać - to ma chronić Twój kręgosłup - gdy jest mało miejsca to takie na łóżeczko zdaja świetnie egzamin
  6. wanienka - zastanów się, gdzie będziesz kąpać swojego maluszka, bo jest wiele rodzajów wanienek. Możesz wybrać wanienki klasyczne, wanienki na stelażu, lub ze specjalnymi zaczepkami do nałożenia na wannę w łazience, wybór jest duży. Pamiętaj, że im większą kupisz wanienkę, tym dłużej ona wam posłuży" - scarletka mówiła że kupiła dużą michę i jest zadowolona:-D
 
reklama
Co do materacy to niedawno słyszałam ze najlepsze sa np kokosowe albo gryczane,w zwiazku z tym ze chciałam sprawdzic ile to kosztuje i czy faktycznie te sa najlepsze ,poszperałam w necie i znalazłam artykuł w ktory kategorycznie takie materace były odradzane,lepiej juz kupic najzwyklejszy piankowy .Niestety te najlepsze to termoelastyczne w kosmicznej cenie 300zł
Materace Dla Dzieci

Co Wy sadzicie na ten temat?
 
Do góry