reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urządzamy pokoje swoim Maluchom

[*]wanienka - zastanów się, gdzie będziesz kąpać swojego maluszka, bo jest wiele rodzajów wanienek. Możesz wybrać wanienki klasyczne, wanienki na stelażu, lub ze specjalnymi zaczepkami do nałożenia na wannę w łazience, wybór jest duży. Pamiętaj, że im większą kupisz wanienkę, tym dłużej ona wam posłuży" - scarletka mówiła że kupiła dużą michę i jest zadowolona:-D
[/LIST]

ja się chyba zdecyduję na taki stelaż (jakieś opinie doświadczonych?):

stelaż na wanienkę.jpg
 
reklama
Ola.80, ja mam po Olafie taki kokosowo jakis tam ;) moim zdaniem byl dobry, bo ani za miekki ani za twardy i solidny i Olafowi nic od niego nie bylo. Spoko materac, teraz tez go bede uzywac :)

a wiecie w czym sie najlepiej kapie? w umywalce :) Olaf ma tez fajne zdjecia w zlewie kuchennym, ale to jak juz byl taki, ze sam siedzial :) a jak byl nowonarodzony to go kapalismy w wanience z ikei, stawiajac ja na stole.

najlepsza rzecz jaka widzialam, to w szpitalu w Belgii, mieli taki jakby wbudowany zlew wanienke do kapania noworodkow i to bylo w kazdym pokoju. Czyli tak troche jak w kuchni, wanienka (wbudowana jak zlew) i wode sie od razu nalewalo z kranu, a obok stanowisko do przewijania i ubierania, taki "kombajn" do obslugi dzidzi :) Ciezko opisac, ale bardzo to wygodne bylo:)
 
Katjusza, fajowo ten stelaż wygląda!

A ja znowu ze skrajności w skrajność popadam. Najpierw przerażona wizją wanienki zagracającej moją nieskazitelną łazienkę, w której nie licząc elementów dekoracyjnych nic nie ma na wierzchu (nic! wszystko schowane w szafce lub szafie wnękowej w łazience) postanowiłam, że kupię wanienkę rozkładaną Flexi Bath, która składa się do rozmiaru teczki. Widziałam na żywo - fajowa.
flexi_bath.jpg
Tylko że ta wanienka jest naprawdę droga! Pomiędzy 140 a 170 zł! Wtedy głupia przypomniałam sobie, że dysponuję dużym pokojem dziecięcym, w którym może stać stojak z wanienką przecież i jeszcze z funkcją przewijaka! A koszt będzie w zasadzie taki sam +/- kilka złotych. No i na chwilę obecną mam ochotę na taki zestaw właśnie:
przewijak_wanienka.jpg

Najbardziej podoba mi się taki komodo-wanienko-przewijak, ale kosztuje, o zgrozo!!!, prawie 500 zł! Na głowę bym chyba upadła!
komoda_wanienka.jpg
 
Bosa ja własnie tez przegladałam wynalazki stojakowo-wanienkowe i tez wpadło mi w oko komodo-przewijak-wanienka,fajne ale chyba nie znajde na to miejsca.Widziałam na alegro nawet prwdziwa komode z szufladami ,przewijakiem i wanienka ale koszt ok 600zł.Pewnie skonczy sie na tradycyjnym stelazu matalowym składanym,a wanienka to nie wiem gdzie bedzie przechowywana bo łazienka raczej wielka nie jest,ech same dylematy :(
 
Dzięki Bosa!! Nie wiedziałam, że cos takiego w ogóle istnieje ;)
Pokazałam mężulkowi, też się zapalił, bo nie będzie w sypialni miejsca na wanienkę: na łóżku zbyt niepewnie, komoda za wysoka, a podłogi już za wiele nie zostanie..
Dlatego super sprawa - postawimy ten stojak w pokoju przeznaczonym dla dziecka i tylko na czas kąpieli będziemy nim wjeżdżać do sypialnia :)
 
ja kładłam wanienke na podłodze-na dywaniiku w sypialni a teraz kąpie mała w wanience którą mam w brodziku przysznica ustawioną Różolek może chlapać dowoli i chyba tak zrobie że w łazience będe kąpać tram ubiore i pójdze spać donas do sypialni
 
szukałam tego wątku i w końcu znalazłam...wiedziałam że gdzieś pisałyście o kapieli maluszka, ja chciałam się podzielić z Wami bardzo dobrymi doświadczeniami z uzywaniem do kąpieli wiaderka tummy tub, mnóstwo jest filmików na you tube, jakbyście chciały zerknąć... my dostaliśmy wiaderko dla Hani od mojej przyjaciółki, i choć na początku bylismy scpetyczni to okazał się to strzał w dziesiątkę z kąpielą:tak: - Hanusi było cieplutko bo zanurzona była po szyję w wodzie, zawsze była spokojniutka i nie płakała, do tego wiaderko zajmuje niewiele miejsca, a że dużo jeździliśmy z Hanka odkąd skończyła kilka tygodni to nie mieliśmy problemu z organizacją kąpieli...
 
Dostałam od kuzynki taki stojak wraz z wanienką - Stabilny stojak,stelaż pod wanienkę 100/102 cm (1229546258) - Aukcje internetowe Allegro
i powiem Wam, że i ja i kuzynka, ktora miała 2 dzieci rok po roku, bylysmy z tego bardzo zadowolone.
Stojak ten sklada się, więc nie ma potem problemu, a te całe komodo-wanienki to /z tego co mowią moje koleżanki, ktore z nich korzystały/ przydają się na krótko i potem nie ma co z tym zrobić... a szkoda wywalić.
Jak już dziecko staje się bardziej mobilne to wanienkę przenosi się na brodzika lub wanny.
Wymiar mojej wanienki taki standardowy.
katiusza - fajny ten Twój patent - jedyny minus jaki widze to że trzeba być pochylonym co niektorym może sprawiać problemy z kręgoslupem. Moj stojak jest odpowiedniej wysokości i wygodnie się z niego korzysta.

aaa jeszcze cos - ja kąpalam malego w łazience, bo tam mogę włączyć dodatkowe grzejniki i jest ciepluteńko :)


Z tego co wymieniła futrzakowa - łóżeczko drewniane z dwustopniową regulacją wystarczy, ochraniacz warto kupić na potem /na początek to tylko pelni funkcję ozdobną, anty psią ;) lub jako zbieracza kurzu co w przypadku dzieci alergicznych może byc przyczyną kataru.../ No a później jak dziecko zaczyna się przewracać w nocy i wali głowa o szczebelki, albo placze bo nogi wychodzą przez szczebelki i dziecko klinuje się to już zakładamy ochraniacz i jest git.
Materacyk - ja mam pianka a na zewn. kokos. Prześcieradelka z frotki lub bawelniane oczywiście na gumkę.

Pościel - na początek nie potrzebna.
Śpiworek - Wiktor oprotestował, jak był malutki spał w rożku, potem pod rożkiem/kocykiem, a potem już w pościeli.
Przewijak - jak najbardziej przydatna rzecz, aby nie zajmowal zbędnego miejsca mam nakładany na łóżeczko - drewniany z wyjmowanym materacykiem z ceratką.

ok muszę lecieć
 
Ostatnia edycja:
ja mam wanienke na stałe w brodziku -wyjmujemy ja na czas naszej kapieli a jak córe kapie to w tej wanience w brodziku -łazience mamy duży kalryfer a jest mała jedyny minus niemam gdze tamdzeciecia poubierać i przenosze dobrze opatulone w ręcznik do sypialni!
przewijak na łuzeczko dobra sprawa przyda sie w pobliżu pułka żeby nie trzeba było biegać po wszystka a było gdze położyc!
 
reklama
Fusia - ja bralam moją deskę z przewijakiem do łazienki i kładłam na pralkę /odłączoną od prądu ;)/ na to ręcznik i mały był wycierany, smarowany i ubierany w łazience. A pralkę to chyba każdy w łazience posiada :D heh
 
Do góry