reklama

USC, przerejestrowanie dziecka na nazwisko ojca.

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Karolina00, 22 Lipiec 2009.

1. Karolina00

Karolina00 Moi dwaj mężczyżni...

Witajcie! Mam pytanie do mam rodzących przed 18-tką. Podajcie mi szczegóły przerejestrowania dziecka na nazwisko ojca (dorosłego) po Waszym skończeniu 18-tki. Czy nie było problemów? Czy jeśli mają już mój odpis aktu urodzenia, muszę zawozić go drugi raz, skoro mam już dowód? Czy mój chłopak musi mieć coś więcej oprócz dowodu i swojego aktu urodzenia? Czy muszę brać akt urodzenia mojego synka? Itd. Proszę odpiszcie!

2. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Za to że tatuś uzna dziecko za swoje uiszcza opłatę skarbową 5zł.Co do innych dokumentów to Ci nie pomogę:no:,ale dowód i akt urodzenia na pewno:tak:.

3. reklama
  4. mallim

mallim Zaciekawiona BB

Nie wiem, czy jest sens w zakładaniu kolejnego wątku, więc nakreślę problem tutaj. Co sądzicie o tym, by dziecko nosiło dwa nazwiska: panieńskie matki i ojca?
    Moja znajoma właśnie drze o to koty ze swoim nieustannie nieobecnym mężem obcokrajowcem. Chciałaby, żeby jej dziecko nosiło też polskie nazwisko, nie tylko nazwisko ojca (pewnie byłoby dziecku łatwiej, kiedy pójdzie do przedszkola). Czy to jest częsta praktyka? Słyszeliście o takich przypadkach? Szczerze mówiąc, najbardziej potrzebne są argumenty w dyskusji z jej mężem :tak:

5. ewka84

ewka84 Fanka BB :)

hej, bardzo podoba mi się takie podwójne nazwisko u dzieciaczka, niestety dość powszechnie jest przyjete że i żona i dzieci przyjmują nazwisko męża/ojca, kobiety nie często decydują się na podwójne, a jak chodzi o dziecko to słyszałam o 1 takim wypadku... żeby dowartościować tatusia to już się daje to jego nazwisko i trudno
    jeśli jest już po ślubie to raczej d... zbita bo nazwisko dzieci ustala się przy ślubie i teraz nie będzie łatwo to odkręcić jak tatuś nie jest chętny, ale zawsze warto prośić, na facetów to lepiej działa niż darcie kotów
    życzę powodzenia

6. marul

marul Gość

dziecko to nie samochód, nie można go przerejestrować

Poleć forum